شرایط توسعه بنادر کشور

رئیس فراکسیون توسعه صادرات مجلس گفت: اصلاح قوانین موجود، ثبات سیاست‌ها و ارائه تسهیلات مناسب به متقاضیان سرمایه‌گذاری در بنادر می‌تواند در توسعه بنادر موثر باشد.

به گزارش سی نیوز، «علی اکبر کریمی» با اشاره به نقش بنادر در تجارت بین المللی گفت: بنادر نقش کلیدی در تجارت بین المللی دارند و سهم زیادی از رشد تجاری در سالهای گذشته مرهون توسعه بنادر بوده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب، افزود: گسترش زیرساخت‌های بنادر از ضروریاتی است که باید به آن توجه شود و امروزه تقریبا در بیشتر اقتصادهای توسعه یافته، مزیت رقابت بالایی در بنادر مشاهده می شود.

کریمی با اشاره به ارائه خدمات باکیفیت در بنادر خاطرنشان کرد: ارائه خدمات باکیفیت در بنادر به کشتی‌ها می تواند آنها را به استفاده هرچه بیشتر از بنادر ما به منظور تخلیه و بارگیری کالا تشویق کند و با رونق ورود کشتی‌ها به بنادر ما، سهم بازار و درآمد اقتصادی بیشتری را برای کشور بدست آورد. بخش خصوصی کشور نیز باید با استفاده از ظرفیت داخلی و همچنین سرمایه گذاری شرکتهای خارجی مشارکت کنند تا بنادر کشور رونق پیدا کنند.

رئیس فراکسیون توسعه صادرات مجلس با بیان تسهیل در امور سرمایه گذاری در بنادر تصریح کرد: بدون شک برای تسهیل امور سرمایه گذاری و سرعت بخشیدن به روند حرکتی آن باید از طولانی کردن بوروکراسی اداری جلوگیری کنیم تا جایگاه بنادر خود را در منطقه ارتقا بخشیم، چرا که با این وضعیت سهم ما از صادرات و واردات جهانی در مقایسه با کشورهای حاشیه خلیج فارس کمتر می شود.

وی به خانه ملت گفت: برای رفع این عقب ماندگی در بنادر نیازمند مدیرانی تصمیم گیر و دارای روحیه جهادی و انقلابی هستیم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب با اشاره به تغییر خط مشی مدیران خاطر نشان کرد: برای بهتر شدن وضع باید خط مشی خود را تغییر دهیم و با تغییرسیاست ها در جهت توسعه سرمایه گذاری در بنادرگام برداریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments