شرایط بازار کشتیرانی با لغو تحریمها مهیا می‌شود

با لغو تحریم‌ها شرکت‌های بزرگ کشتیرانی که در حال حاضر بنادر ایرانی را از برنامه‌های خود حذف کرده‌اند دوباره تردد به اين بنادر را در برنامه‌های خود قرار می‌دهند.
به گزارش سی نیوز، رئیس هیات مدیره فدراسیون حمل و نقل ایران با اشاره به مطلب بالا افزود: در حال حاضر اگر ایرانی ها بخواهند کشتی اجاره کنند باید از طریق واسطه ها این کار را انجام دهند که مالکین کشتی ها به دلیل تحریم ها تمایل ندارند به ایرانی ها کشتی اجاره دهند که همین مساله اجاره کشتی را مشکل‌تر و گران‌تر کرده است.
مسعود دانشمند با بیان این موضوع به مانا که با برداشته شدن تحریم ها به خصوص تحریم‌های بانکی، کشتیرانی و بیمه‌ای کشور در وضعیت خوبی قرار می‌گیرد، اضافه کرد: با توجه به اینکه حجم کالاهای مبادلاتی کشور و حجم ترانزیت روز به روز افزایش پیدا می کند لغو تحریم‌ها شرایط بسیار خوبی را برای بازار کشتیرانی ایران مهیا می کند.
وي با اشاره به اینکه پارسال حدود 150 میلیون تن کالای صادراتی و وارداتی در کشور داشته ایم که 95 درصد این کالاها از طریق دریا جابه جا شده است، گفت: اگر این حجم از کالا مدیریت شود و از طریق شرکت‌های کشتیرانی ایرانی صورت گیرد حمل و نقل آنها ارزان تر، بهتر و با اطمینان بیشتری انجام می‌شود.
دانشمند ادامه داد: باید از تجربه گران در زمان تحریم درس بگیریم و بخش حمل ونقل را به بخش خصوصی واگذار کنیم. نباید از یک سوراخ دو بار گزیده شویم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments