سنگاپور بهترین بندر آسیا شد

جایزه بهترین زنجیره لجستیک، کرایه و تأمین سرویس در آسیا در سال 2015 به سنگاپور رسید.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، این جایزه طی مراسمی که در هنگ کنگ برپا شد و براساس رأی خوانندگان مجله Asia Cargo News که به معرفی بهترین‌ها می پردازد، به بندر سنگاپور اهدا شد.
بنابراین گزارش، رأی دهندگان براساس کیفیت پایدار خدمات، نوآوری و خلاقیت، احترام به حقوق مشتری و میزان اعتماد، سنگاپور را بعنوان برترین بندر آسیایی سال 2015 برگزیدند. این بندر همچنین از دید خوانندگان مجله Asia Cargo News از کرایه‌های مناسب و سیستم کرایه‌های منصف برای کانتینرها به علاوه زیرساخت‌های مناسب جابه جایی کانتینرها، برنامه ریزی برای احداث زیرساخت‌های جدید در مواجهه با نیاز فردا بهره می‌برد.
براساس این گزارش، دیگر رقبای این بندر برای اخذ جایزه یاد شده بندر هنگ کنگ و بندر شانگهای بودند اما بندر سنگاپور در سال 2014 رشد چشمگیری را بدست آورد. حجم کشتی‌های ورودی به این بندر به 2.37 میلیارد تن ناخالص (GT) رسید. حجم جابه جایی‌های کانتینری در این بندر به 33.9 میلیون TEU رسید و حجم کل جابه جایی‌ها در این بندر از مرز 580.8 میلیون تن کالا گذر کرد.
میزان سوخت رسانی در این بندربا 42.4 میلیون تن، در مقام بالاترین بندر سوخت رسان دنیا باقی ماند.
وزن ناخالص کشتی‌های تحت لوای سنگاپور 82.2 میلیون GT است که این کشور در میان 10 کشور برتر ثبت کننده کشتی ها قرار داده است.
با راه اندازی و کار با تمام ظرفیت فاز 3 و 4 ترمینال پاسیر پانژانگ (Pasir Panjang) تا پایان سال 2017، سنگاپور قادر به جابه جایی سالانه 50 میلیون TEU خواهد بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments