سمینار« سوخت رسانی دریایی در خلیج فارس» برگزار شد

پیش از ظهر امروز یکشنبه دوم شهریور نخستین سمینار تخصصی سوخت رسانی دریایی (بانکرینگ) در خلیج فارس در ساختمان سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.

bunkering

به گزارش رویاط عمومی انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، این سمنیار از ساعت 9:30 آغاز و پس از پخش سرود ملی جمهور اسلامی ایران و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، دکتر «محمدرضا فیاض» دبیر کل انجمن صنعت بانکرینگ، صحبت هایی در خصوص اهمیت این صنعت و لزوم پرداختن جدی تر به آن با توجه به ظرفیت های موجود در کشور ایراد کرد.

فیاض در صحبت های خود پیشنهاد برگزاری نشست های مرتب و پیوسته با حضور نمایندگان وزارت نفت، سازمان بنادر و انجمن بانکرینگ را برای پیشرفت این صنعت داده و از وجود نگاه بخشی انتقاد کرده و خواستار داشتن نگاه ملی به مسائل شد.

سپس آقای مهندس عامری، نایب رئیس انجمن بانکرینگ،  به ارائه گزارشی از وضعیت بانکرینگ در جهان و کشورهای مختلف پرداخت.

بر اساس آمارهای ارائه شده سنگاپور با 45 میلیون تن رتبه نخست را در خصوص بانکرینگ  دارد و پس از آن فجیره با 16 میلیون تن در رتبه دوم جای دارد.

در مرحله بعد دکتر علی اکبر صفایی ،مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران، به بیان دیدگاه های شرکت ملی نفتکش جمهورس اسلامی ایران در خصوص سوخت رسانی پرداخت و از اهمیت توجه به موضوع سوخت LNG  در کشتی ها و راه اندازی جایگاهی برای سوخت رسانی به این کشتی ها سخن گفت.

در مرحله بعد دکتر «محمد سعید نژاد» معاون وزیر راه، به تشریح اهمیت صنعت بانکرینگ پرداخت و با اشاره به بهبود وضعیت اقتصادی کشور بعد از اجرای برجام عنوان داشت که برای مشاهده آثار برجام باید فراینددهای اجرایی در داخل کشور نیز انجام شود.

سعید نژاد با اشاره به رشد صنعت بانکرینگ  در کشور در سال جاری در مقایسه با سال های قبل از لزوم تشکیل کمیته مشورتی در شورای عالی ترابی سخن گفت و تاکید کرد که این کمیته نباید فقط در حد حرف باشد بلکه باید در مورد مسائل مهم تصمیم گیری کند.

مدیر کل سازمان بنادر و دریانوردی از پیشنهاد برگزاری نشست های سه جانبه وزارت نفت، سازمان بنادر و انجمن بانکرینگ استقبال کرد و خواستار توجه به ضوابط وزارت نفت در خصوص سوخت رسانی به کشتی ها شد.

پس از پایان سخنرانی معاون وزیر راه، حاضرین در این سمینار از نمایشگاهی که در خصوص صنعت بانکرینگ ترتیب داده شده بود بازدید کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments