سقف واردات سالانه کالای ته لنجی در بنادر خوزستان تعیین شد

ناظر گمرکات خوزستان سقف قانونی واردات سالانه کالای ته لنجی یا ملوانی در سال جاری در بنادر جنوبی خوزستان را بیان کرد.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، محمدرضا جعفری افزود: هر شناور تجاری فعال در بنادر خوزستان در طول سال می تواند شش بار و هر بار تا سقف 40میلیون ریال کالای مجاز وارد کشور کند.
وی با بیان اینکه گمرک ملزم به دریافت حقوق گمرکی از کالای ملوانی نیست ادامه داد: واردات کالای ته لنجی طبق ضوابط تعیین شده از سوی گمرکات و بر اساس فهرست کالاهای مجاز صورت می گیرد.
ناظر گمرکات خوزستان با اشاره به اینکه گمرک با همکاری استاندارد و بهداشت اجازه ترخیص کالای ملوانی را می دهد تصریح کرد: کالای ملوانی قطعا” باید مجوز بهداشت و استاندارد را دریافت کند در غیراین صورت اجازه ترخیص از سوی گمرک صادر نخواهد شد.
ناظر گمرکات خوزستان با بیان اینکه عمده واردات کالای ته لنجی از بنادر خرمشهر ، آبادان و سجافی هندیجان صورت می گیرد اضافه کرد: امسال نیز برای رونق اقتصادی بنادر خوزستان و ایجاد انگیزه بیشتر برای فعالیت اقتصادی شناورها ، واردات کالای ته لنجی به صورت قانونی و بر اساس مصوبه هیات دولت صورت می گیرد.
جعفری با تاکید بر اینکه کالای ته لنجی قاچاق محسوب نمی شود افزود: هر کالایی که با نظارت مستقیم گمرک و یا پرداخت حقوق گمرکی وارد کشور شود کالای قاچاق محسوب نمی شود.
کنسروجات ، پوشاک ، پتو و شیرینجات و نوشابه و اقلام بهداشتی مهمترین کالاهای ته لنجی در بنادر خوزستان را تشکیل می دهد.
در سال های اخیر برخی از صاحبان شناورهای تجاری در بنادر جنوبی خوزستان خواستار افزایش سقف واردات کالای ته لنجی شده بودند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments