سفیر ایرانی آیمو معرفی شد

پس از ابتکار عمل جدید دبیر کل آیمو، مبنی بر معرفی صنعت دریانوردی به نسل جوان و جامعه را از طریق سفیران آیمو، کارشناس و سفیر منتخب ایران معرفی شد.

سفیران آیمو کسانی هستند که درباره حرفه دریانوردی با نسل جوان جامعه ارتباط بر قرار می‌کنند و از طریق انتقال تجربیات خود و از طریق رسانه‌ها و یا نشان دادن فیلم‌های ویدئویی جوانان را برای انتخاب حرفه‌های مرتبط با دریا ترغیب می‌کند. این اقدام دبیرکل در راستای بحران کمبود افسران در صنعت دریانوردی تا سال ٢٠٣٠ و ٢٠٥٠ با توجه به بزرگتر شدن شناورها و ورود نسل جدید کشتی‌ها به عرصه صنعت  دریانوردی و نیاز به وجود رده‌های افسری برای کار در روی شناورها عنوان شده‌است.

در دیدار مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با دبیرکل آیمو، در حاشیه جشن دریانوردی ژاپن، کاپیتان شهبا به عنوان سفیر ایران معرفی شد.

معرفی کاپیتان شهبا به جهت تسلط به کنوانسیون STCW و سابقه درخشان در عرصه دریانوردی جهانی با استقبال دبیر کل آیمو همراه شد. در مراسم اختتامیه روز جهانی دریانوردی ژاپن از کشور ج.ا.ایران به خاطر اینکه در زمره اولین کشورهایی بود که در این زمینه پیشرو بوده به دعوت دبیرکل جواب مثبت داده بود، تشکر و قدردانی به‌عمل آمد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments