سرمایه گذاری ٨٠٠٠ میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندرخلیج فارس

معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تاکنون، 27 شرکت بخش خصوصی در بندرخلیج فارس هشت هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده اند.

به گزارش سی نیوز، «محمد سعید نژاد» معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بازدید از طرح های عمرانی در دست اجرای بندر خلیج فارس واقع در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت های بانکی هم اکنون ساخت مخازن نگهداری، سیستم انتقال لوله، آتش نشانی و اسکله های پهلوگیری در این بندر در حال اجراست.

وی افزود: تاکنون، 27 شرکت بخش خصوصی در بندرخلیج فارس هشت هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده اند.

به گفته این مقام مسئول، نفت کوره، بنزین، روغن های پایه و قیر از جمله فرآورده هایی است که از 10 پست اسکله این بندر صادرات و ترانزیت می شود.

سعیدنژاد تصریح کرد: در بندر نفتی علاوه بر تخلیه و بارگیری فرآورده نفتی، سوخت رسانی به کشتی های عبوری در تنگه هرمز افزایش می یابد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: تبدیل شدن بندر نفتی خلیج فارس به هاب انرژی و سوخت در خلیج فارس از سیاست های اصلی سازمان بنادر و دریانوردی است.  قرار است از این پس به جای کشتی های 7 هزار تنی، کشتی های 50 هزار تنی در این بندر تردد کنند.

«جاسم جادری» استاندار هرمزگان نیز در همین رابطه اظهار داشت: با راه اندازی پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، صادرات فرآورده نفتی از بندر نفتی خلیج فارس افزایش می یابد. اداره کل امور اقتصادی استانداری هرمزگان از طریق بانک توسعه صادرات مشکلات تاخیر دریافت تسهیلات را برای سرمایه گذاران رفع خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments