سرمایه گذاران کره جنوبی در بندر انزلی

سرمایه گذاران صنعت حمل و نقل دریایی کشور کره جنوبی به همراه مدیرکل، معاونان و کارشناسان بنادر و دریانوردی استان گیلان به بررسی و ارزیابی عملکرد کریدور شمال و جنوب و تراسیکا پرداختند.
به گزارش سی نیوز،  سید علی نعیمی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در این دیدار با ابراز خشنودی از حضور سرمایه گذاران کره جنوبی گفت: با توجه به اینکه دو کشور ایران و کره جنوبی آسیایی و از لحاظ فرهنگی بسیار نزدیک به هم هستند، می‌توانند روابط موثر و مثبتی داشته باشند.
همچنین لی سونگ گان نماینده شرکت HDC (یکی از اپراتورهای بندر بوسان) در راس یک گروه سرمایه گذاری مشارکت کننده با شرکت پرهام از مدیریت بنادر و دریانوردی استان گیلان درخواست کرد به عنوان یک سرمایه گذار در سایت‌های زیر ساختی و رو ساختی بندر نیز همکاری کند. اعضای گروه شرکت هیوندای کره نیز علاقمندی خود را به این همکاری اعلام کردند.
نعیمی نیز در خصوصی چگونگی روند توسعه زیرساخت‌های بنادر حاشیه خزر خصوصا ترانزیت کالا از حاشیه خزر به انزلی و بندر عباس و اروپا سخنانی گفت و مقرر شد با توجه به بازدیدهای میدانی نمایندگان شرکت HDC از بندر و همچنین تصمیمات اتخاذ شده در دفتر مدیریت بندر انزلی، نقطه نظرات ارائه و پس از بررسی های لازم تصمیمات نهایی معمول شود.
او از بندر انزلی به عنوان پایلوت و هاب بنادر شمالی کشور نام برد و با توجه بر نقش و جایگاه ویژه بندر انزلی در کریدور شمال و جنوب به سرمایه‌گذاران کره‌ای درباره همکاری و همیاری با بندر انزلی تاکید کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments