سرمایه‌گذاری 700 میلیون یورویی خارجی ها در ساخت بندر سوزا قشم

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: بندر چند منظوره با اعتبار 700 میلیون یورو توسط سرمایه‌گذاران خارجی در سواحل شهر سوزای قشم ایجاد می‌شود.
به گزارش سی نیوز، فرزین حقدل در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه با راه اندازی بندر جدید، این منطقه به عنوان یک مرکز (هاب) اصلی کشتیرانی منطقه به ویژه در بخش تجارت و حمل نقل بین‌المللی مورد توجه کشورهای مختلف قرار می‌گیرد، افزود: بندر جدید شهر سوزای قشم به دلیل مزیت هایی همچون آبخور حدود 50 متر، می‌تواند به یکی از بزرگترین و مطرح‌ترین بنادر بین‌المللی جهان تبدیل شود.
او ادامه داد: عمق آبخور این منطقه طوری است که به صورت طبیعی ظرفیت پهلو گرفتن کشتی‌های غول‌پیکر(VLCC) را دارد که این موضوع مزیتی بزرگ در عرصه کشتیرانی به شمار می‌رود.
حقدل با اشاره به اینکه جزیره قشم در محور شمال- جنوب و انتقال خط راه آهن از شمال شرق اروپا به آسیا قرار دارد، گفت: این مولفه‌ها از جمله مزیت‌های ویژه‌ای است که می‌تواند به رونق بندر جدید شهر سوزا کمک شایانی کند.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد قشم اضافه کرد: مجموع این شرایط فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری در جزیره قشم از جمله در حوزه ساخت اسکله و نقل و انتقال کالا به کشورهای اروپایی و جنوب شرق آسیا را فراهم کرده است که باید به نحو مطلوب از این ظرفیت استفاده کرد.
او ادامه داد: ظرفیت‌ها و مزیت‌های قشم در بخش صنعت و تجارت موجب جذب سرمایه‌گذاران کشورهای خارجی در بخش‌های مختلف زیرساختی این منطقه شده است که می‌تواند چهره این جزیره را در آینده نزدیک متحول کند.
حقدل ایجاد پنجره واحد خدمات به فعالان اقتصادی در قشم را یکی از سیاست های اصلی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد برشمرد و گفت: این رویکرد فرایند جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را شتاب می‌بخشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments