سرمایه‌گذاری 500 میلیون یورویی برای فاز اول شهر دریایی قشم

مدیر پروژه شهر دریایی قشم با اشاره به اینکه دو شهر دریایی مهم در دریای جنوب کشورمان در حال ساخت،‌ گفت: شهر دریایی قشم و شهر دریایی جاسک به عنوان بندر مادر دو شهر دریایی مهم کشور محسوب می شوند که تنها برای ساخت فاز اول شهر دریایی قشم به سرمایه گذاری 500 میلیون یورویی نیاز است.

به گزارش سی نیوز، امیردریادار محمد حسین ملک زادگان در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه کنسرسیومی از شرکت ها داخلی و خارجی برای ساخت فاز اول شهر دریایی قشم در حال تشکیل است، افزود:از آنجایی که چیزی حدود 20 هزار کشتی از تنگه هرمز تردد می‌کنند، شهر دریایی قشم نزدیک به سواحل سوزا در شمال جزیره محل مناسبی برای پهلوگیری و تعمیرات اساسی و نگهداری کشتی‌ها و کانتینرها،‌ تغییر و تعویض گروه کرو،‌ سوخت رسانی و ذخیره مواد غذایی و تخلیه بار و ترانزیت کالاست.

مدیر پروژه منطقه آزاد تجاری- صنعتی جاسک درباره شهر دریایی جاسک، گفت: ساخت شهر دریایی جاسک هم شروع و طرح جامع آن آماده شده است و این شهر دریایی می‌تواند به عنوان بندر مادر عمل کند. اخیرا هم دو شرکت ایرانی و چینی به صورت مشترک کار بر روی این شهر دریایی را شروع کرده اند.

مشاور امور دریایی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه شرکت های بزرگی در حوزه بنادر و تجهیزات دریایی برای فازهای مختلف شهر دریایی قشم ابزار تمایل کرده اند،‌ اضافه کرد: برای فاز اول این پروژه کنسرسیومی با حضور شرکت ایرانی،‌ هندی و مالزیایی در حال تشکیل است.

او با بیان اینکه منطقه آزاد قشم در حال تکمیل زیرساخت های این پروژه است،‌ ادامه داد: قطعا سازمان منطقه آزاد قشم توانایی تامین اعتبار این پروژه به تنهایی را ندارد و تکمیل زیرساخت‌ها مانند فرودگاه و واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران را بر عهده دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments