سرمایه‌گذاری 21 میلیون یورویی سازمان بنادر برای دریاپاک

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حال حاضر، تمام شناورهای جستجو و نجات دریایی، یدک کش، راهنمابر، مسافری و جمع آوری آلودگی با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی در صنایع داخلی ساخته می‌شود.

به گزارش سی نیوز، هادی حق‌شناس درمراسم به آب‌اندازی پیشرفته‌ترین شناور ایرانی که با حضور مقامات ارشد سازمان بنادر، استاندار هرمزگان و جمعی از مدیران اجرایی و مسئولان ارگان‌های دریایی این استان در بندرعباس برگزار شد، افزود: شناور مجهز و پیشرفته «دریا پاک 1»، بی‌نظیرترین شناور جمع آوری و مقابله با آلودگی نفتی در خاورمیانه است.

وی ادامه داد: این شناور با اعتباری بیش از 690 میلیارد ریال (معادل 21میلیون یورو) به سفارش سازمان بنادر و دریانوردی در چهارسال توسط متخصصان و مهندسان توانمند داخلی در مجتمع کشتی‌سازی بندرعباس(ایزوایکو) ساخته شده است.
حق شناس از نیاز موجود کشور به 3 فروند از این نوع شناورها در آب‌های خلیج فارس خبر داد و گفت: به دنبال این هستیم تا شناورهای دریاپاک 2 و 3 نیز در آینده ساخته شود.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور ادامه داد: نگاه استراتژیک مسئولان این سازمان بر این امر استوار است که تمامی تجهیزات دریانوردی باید در صنایع داخلی تامین و تولید شود. در حال حاضر نیز تمام شناورهای جستجو و نجات دریایی، یدک کش، راهنمابر، مسافری و جمع آوری آلودگی با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی در صنایع داخلی ساخته می شود.
وی با اشاره به اینکه در 5، 6 سال گذشته، 6 هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود صفر درصد از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی به متقاضیان ساخت، مالکین و بهره برداران شناورهای دریایی در داخل کشور پرداخت شده، گفت: هم اکنون یکهزار میلیارد ریال در بانک های عامل سپرده گذاری کردیم که 5 برابر این رقم، تسهیلات برای ساخت شناور به متقاضیان پرداخت می‌شود.
وی اضافه کرد: برای ساخت شناورهای مسافری در داخل کشور تسهیلات با نرخ سود صفر درصد اعطا می شود.
حق شناس با بیان اینکه حرکت سازمان بنادر برای حمایت از کشتی سازی‌ها ادامه دارد، تصریح کرد: انتظار داریم کشتی‌سازی‌ها با تحویل به موقع شناورها، فرصت بیشتری برای متقاضیان دریافت تسهیلات جدید فراهم کنند.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور ابراز امیدواری کرد با برداشته شدن تحریم‌های ظالمانه غرب علیه جمهوری اسلامی، زمینه مناسب برای ساخت بدون تاخیر شناورها و تجهیزات دریایی فراهم شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments