سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومانی در بندر نوشهر

تا پایان امسال پروژه‌هایی به ارزش 100 میلیارد تومان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی در بندر نوشهر به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش سی نیوز، مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان مازندران با بیان مطلب بالا افزود: میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر نوشهر در پنج ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال از رشد 10 درصدی برخوردار بوده است.
منوچهر تاتینا با اشاره به اینکه این آمار حاکی از رشد قابل قبول در فعالیت‌های بندری، بندر نوشهر در امر تخلیه و بارگیری است، تصریح کرد: هم اکنون سرمایه‌گذاری به حجم 100 میلیارد تومان در بند نوشهر در حال انجام است که سهم بخش خصوصی از این میزان سرمایه گذاری 67 میلیارد تومان و سهم سازمان بنادر و دریانوردی بیش از 30 میلیارد تومان است.
او ادامه داد: به تازگی یک انبار به وسعت 10 هزار متر مربع و یک انبار دیگر به وسعت پنج هزار متر مربع با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اراضی پشتیبانی بندر نوشهر به بهره‌برداری رسیده است.
وی همچنین از افتتاح یک انبار دیگر به وسعت پنج هزار متر با سرمایه گذاری بخش خصوصی تا اواخر هفته آینده خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تا اواخر آذر امسال شاهد افتتاح دو انبار دیگر نیز در اراضی پشتیبانی بندر نوشهر باشیم.
تاتینا همچنین به بهره‌برداری از یک انبار دیگر به وسعت 10 هزار مترمربع در بهمن امسال اشاره کرد و گفت: انتظار داریم تا پایان امسال در مجموع 21 هزار متر مربع فضای انباری جدید در اراضی پشتیبانی بندر نوشهر به بهره برداری رسد.
او از بهره برداری یک سیلوی غلات به ظرفیت 30 هزار تن تا پایان سال در بندر نوشهر خبر داد و درباره باسکول این بندر گفت: پیش بینی می‌شود این پروژه تا آبان به بهره برداری برسد.
مدیرکل اداره بنادرو دریانوردی مازنداران اضافه کرد:  یکی دیگر از اقدامات مهم انجام شده در بندر نوشهر، احداث ساختمان گمرک در زیربنایی به وسعت سه هزار و 200 متر مربع بود که ساخت این ساختمان هم اکنون به اتمام رسیده و در اختیار بخش گمرک استان قرار گرفته است.
به گفته تاتینا، ساختمان اداری بنادر و دریانوردی استان مازندران، ساختمان برج کنترل بندر نوشهر، نصب باسکول بندر نوشهر و ساختمان گمرک با استفاده از 30 میلیارد تومان اعتبار سازمان بنادر و دریانوردی انجام شده است و بقیه پروژه‌ها با سرمایه گذاری بخش خصوصی به ارزش 67 میلیارد تومان در حال انجام است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments