سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند 14برابر شد

قائم مقام سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند از افزایش 14برابری سرمایه گذاری خارجی در این منطقه نسبت به پارسال خبرداد و گفت: امسال در مجموع 108میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش‌های صنعت، تجارت و نفت منطقه آزاد اروند انجام شده است که در مقايسه با سال گذشته از رشد 14 برابري برخوردار است.
به گزارش سی نیوز، عبدالله کعبی در گفت‌وگو با مانا افزود: شرکت‌هایی از کویت، چین، امارات متحده عربی، کره جنوبی و روسیه بیشترین سرمایه‌گذاری را در منطقه آزاد اروند انجام داده اند.
وی ادامه داد: پس از 9سال از تاسیس منطقه آزاد اروند، صادرات از واردات پیشی گرفت؛ این اتفاق در هیچ یک از مناطق آزاد کشور رخ داده نداده است.
قائم مقام سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی، توسعه صادرات غیرنفتی و ایجاد اشتغال در مناطق خرمشهر و آبادان را از مهمترین اولویت‌های این منطقه برشمرد و با اشاره به ظرفیت‎‌های منطقه آزاد اروند برای سرمایه‌گذاری، گفت: در هیچ یک از مناطق آزاد کشور غیر از منطقه آزاد اروند زیرساخت‌های مهمی مانند فرودگاه، راه آهن، انوبان، کشتیرانی، نفت، بنادر، کشاورزی، صید و صیادی و آبراه قابل کشتیرانی، برخورداری از آب‌های بین المللی و همسایگی با عراق و کشورهای حوزه خلیج فارس را به صورت یکجا ندارد.
کعبی چشم انداز منطقه آزاد اروند را مطلوب توصیف کرد و افزود: با توجه به اینکه کمتراز 10سال از عمر این منطقه آزاد می گذرد ولی به بسیاری از اهداف مناطق آزاد دست یافته است.
بنادر خرمشهر، آبادان و جزیره ینو بخشی از منطقه آزاد اروند است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments