سامانه‌های هوشمند در تمام شقوق حمل و نقل باید فعال شود

معاون اول رییس جمهور بااشاره به بالابودن آمار ۱۶ هزار جان باخته جاده ای در سال گفت: اقدامات خوبی برای کاهش تعداد کشته شده ها از ۲۷ هزار در دهه ۸۰ تا ۱۶ هزار در دهه ۹۰ انجام شده است.

به گزارش سی نیوز، «اسحاق جهانگیری» در مراسم رونمایی و فعالسازی ۵۲۷ دوربین کنترل تخلف جاده های کشور اظهار داشت: سامانه های هوشمند جاده ای کمک خوبی به پلیس می کند زیرا علاوه برشناسایی متخلفان جاده ای،  به تشخیص نقاط حادثه خیز هم کمک می شود.

به گفته جهانگیری، کشور در بخش های دیگر ریلی، بندری و هوایی هم نیازبه بهره گیری ازسامانه های هوشمند دارد زیرا دولت الکترونیک باید درتمام بخش ها فعال شود.

وی ادامه داد: مسافران با به کارگیری سامانه های هوشمند مدیریت جاده ها به این موضوع پی می برند که تخلفات آنها بیش از آنکه به دیگران آسیب برساند به خودشان آسیب می رساند.

به گفته معاون اول رییس جمهور، اقدامات خوبی در زیر ساخت های حمل و نقلی کشور انجام شده است و سامانه های مختلفی با گستردگی بسیار راه اندازی شده است.

جهانگیری بیان کرد: اگرچه ۲۱ استان به سامانه ثبت تخلف پیوسته اند اما باید هر چه سریعتر سایر استان ها هم به این سامانه متصل شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments