ساماندهی اپراتورهای بندر شهید رجایی، نقطه قوت سازمان بنادر و دریانوردی

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته گفت: تعیین اپراتورهای جدید بندر شهید رجایی که وضعیت نابسامانی در دولت دهم داشت یکی از نقاط قوت سازمان بنادر و دریانوردی است.

به گزارش سی نیوز، مهرشاد معین انصاری با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مثبت سازمان بنادر و دریانوردی در دو سال گذشته، سرعت در جایگزینی اپراتورهای جدید در ترمینال‌های 1 و 2 بندر شهید رجایی است، افزود: با آغاز به کار پورت اپراتور بندر شهید رجایی، دل نگرانی‌هایی که وجود داشت به سرانجام رسید و بندر شهید رجایی اکنون به شرایط نیمه استاندارد رسیده‌است.
این کارشناس دریایی با اشاره به تجهیز بندر شهید رجایی گفت: اجرای پروژه ها نیاز به تامین مالی دارد، برای مثال برای تجهیز یال‌های غربی و شرقی بندر شهید رجایی  حدود 250 میلیون دلار نیاز است، این در حالی است که ما هنوز در شرایط تحریم هستیم.
به گفته وی، بر اساس سیاست‌های سازمان بنادر، مالکیت تجهیزات بندری بر عهده خود سازمان است؛ علت این تصمیم‌گیری آن است که در صورت بروز چالش با پورت اپراتورها، مشکلی برای تجهیزات بنادر بوجود نیاید.
نایب رئیس هیئت مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته با تاکید بر اینکه تمامی تصمیم‌گیری‌ها نیاز به منابع مالی دارد، به تین نیوز گفت: با توجه به اینکه تجهیزات به عنوان زیرساخت محسوب می شود، لذا باید از سوی دولت حمایت و منابع مالی آن تامین شود.
وی تصریح کرد: به نظرم سازمان بنادر که یک سازمان خدمت رسان است، باید از نظر بدنه کوچک شود زیرا تعداد زیاد پرسنل بار مالی زیادی را به همراه دارد. کارشناسان این سازمان می توانند در حوزه های بنادر و دریانوردی خارج از سازمان به فعالیت خود ادامه دهند.
معین انصاری با اشاره به انتقادات اخیرا یکی از نمایندگان مجلس به در خصوص عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: به طور قطع در عملکرد سازمان بنادر ضعف‌هایی وجود دارد اما در انتقاد سازنده باید واقع بین بود و اختیارات و محذوریت های مدیران را در نظر داشت. مدیران عامل با معذوریت‌هایی از جمله اعلام نظر از سوی دولت، وزارت راه و شهرسازی، نمایندگان مجلس و دستگاه ها نظارتی مواجه هستند؛ قطعا این معذوریت‌ها در تصمیم‌گیری‌ها تاثیرگذار و شاید همین موضوعات از دلایل کندی در اجرای پروژه‌ها و برنامه‌ها باشد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments