سالانه 400 شناور نیاز به تعمیر دارند

رئیس فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به طور سالانه 400 شناور در کشور نیاز به تعمیرات دارند، گفت: اکنون این شناورها جهت تعمیر به دبی و کویت برده می‌شوند.

به گزارش سی نیوز، سید حسین دهدشتی در آئین به آب اندازی شناور لندینگ کرافت در شرکت کشتی‌سازی اروندان با تاکید بر اینکه متاسفانه به دلیل عدم استفاده صحیح از این امکانات کار تعمیرات در کشورمان انجام نمی‌شود، اضافه کرد: در صورت انجام مدیریت صحیح و استفاده بهینه از امکانات می توانیم علاوه بر انجام تعمیرات شناورها در داخل کشور از خروج ارز نیز جلوگیری کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد تا در آینده‌ای نزدیک شاهد به آب‌اندازی دیگر کشتی‌ها باشیم و در ادامه گفت: حدود 12 سال پیش شرکت کشتی سازی اروندان با مدیران غیربومی و بی‌انگیزه رو به رکود گذاشت اما با تغییر مدیریت که بومی نیز هست ماندگاری این شرکت رقم خورد.

نماینده مردم آبادان در مجلس افزود: پس از سال‌ها همت و تلاش مدیران، کارشناسان و کارکنان این شرکت، بالاخره شاهد به بار نشستن کوشش‌های آنها هستیم و شناورسازی امروز شناور لندینگ کرافت، خود گواهی این سعی و کوشش است.

ارسلان غمگین، مدیرعامل شرکت کشتی سازی اروندان نیز در این مراسم گفت: با وجود مواجه کارکنان شرکت با فراز و نشیب‌های فراوان در سال‌های گذشته، خوشبختانه اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که در حال تحویل شناورهای تعهد شده هستیم.

وی افزود: با حمایت‌های همه جانبه نمایندگان مردم آبادان و خرمشهر در مجلس توانستیم از بحران‌ها گذر کنیم و امروز شاهد به آب‌اندازی دومین شناور لندینگ کرافت ساخته شده در این شرکت هستیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.