ساخت بندر صیادی خارگ در سال 94

عملیات ساخت بندر صیادی خارگ که قرار بود در ایام دهه فجر صورت گیرد به سال آینده موکول شد.
به کزارش سی نیوز، مدیر کل اداره مطالعه و احداث بنادر صیادی سازمان شیلات ایران در گفت‌وگو با مانا ضمن اعلام مطلب بالا افزود: اعتبارات تخصیص یافته برای ساخت بنادر صیادی در امسال به پروژه‌هاي بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی اختصاص يافته است.
سید مصطفی بهشتیان با اشاره به اینکه پروژه ساخت بندر صیادی خارگ که جز پروژه هایی است که هنوز هیچ عملیاتی در آن انجام نشده است، در ردیف بنادری قرار گرفت که امسال اعتباری به آنها تخصیص نیابد، ادامه داد: به احتمال زیاد و در صورت تخصیص اعتبارات لازم، عملیات اجرایی احداث بندر صیادی خارگ سال آینده انجام می‌شود.
وی با تاکید به اینکه پروژه ساخت بندر صیادی خارگ هم اکنون در مرحله برگزاری مناقصه است که امیدواریم تا اوایل سال آینده، پیمانکار نهایی برای ساخت این بندر انتخاب شود، گفت: برای انجام عملیات مطالعاتی ساخت بندر صیادی خارگ یک میلیارد و 829 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، گفت: بر اساس برآوردهای اولیه، ساخت این بندر صیادی حداقل به 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
مدیر کل اداره مطالعه و احداث بنادر صیادی سازمان شیلات ایران، تاکید کرد: ساخت اسکله لنج‌ها، ساخت و نصب اسکله شناور قایق‌ها، محوطه سازی و ساختمان‌های پشتیبانی از جمله پروژه‌هایی است که به منظور ساخت بندر صیادی خارگ اجرایی می‌شود.
وی بر ضرورت ساخت هر چه سریعتر بندر صیادی خارگ اشاره کرد و گفت: با ساخت این بندر صیادی در جزیره خارگ، اقتصاد بومیان جزیره متحول می شود.
وی یادآور شد: هم اکنون در جزیره خارگ، مکان ویژه ای تحت عنوان بندر و نیز تجهیزات لازم برای صیادی وجود ندارد، حال آنکه جزیره خارگ یکی از قطب های مهم صیادی جنوب کشور است.
بهشتیان با اشاره به اینکه هفت شهرستان استان بوشهر دارای مرز دریایی با خلیج فارس است که 240 هزار کیلومترمربع مساحت دریایی را به خود اختصاص داده‌اند، تصریح کرد: این در حالی است که صیادان منطقه فقط از حدود 8 درصد مساحت خلیج فارس یعنی 20 هزار کیلومتر مربع جهت صیادی بهره‌مند می‌شوند.
وی بر لزوم بهسازی و ساخت بنادر صیادی بیشتر در استان بوشهر تاکید کرد و گفت: مدیریت تمام این بنادر صیادی نیز برای افزایش بهره‌وری باید تعاونی های بخش خصوصی واگذار شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments