ساخت اسکله مسافری از تعهدات سازمان بنادر نیست

مدیر بندر آستارا با اشاره به اینکه ساخت اسکله مسافری و تفریحی جزء تعهدات سازمان بنادر نیست، گفت: باید بخش خصوصی نسبت به ساخت آن اقدام کند.
به گزارش سی نیوز، رسول بهرامی با اشاره به اینکه امسال بیش از 160 هزار تن انواع کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شده است، افزود: این در حالی است که پارسال 25 هزار تن کالا در این بندر تخلیه و بارگیری شده بود.
وی با اشاره به رشد قابل توجه بندر آستارا در امسال ادامه داد: بر اساس آمار اعلام شده میزان این رشد در مقایسه با آمار پارسال، 8 برابر است.
مدیر بندر آستارا تاکید کرد: بر اساس این آمار، 65 شناور در طول سال تا کنون در این بندر به منظور تخلیه و بارگیری پهلو گرفته اند.
بهرامی خط آستارا- اکتائو- باکو، اکتائو- آستارا- باکو ، خط باکو- آستارا- باکو و آستارا- ماخاچ کالا را از جمله خطوطی دانست که در بندر آستارا تخلیه و بارگیری آنها صورت می‌گیرد و ادامه داد: عملیات ساخت اسکله دوم این بندر شروع شده است که بر اساس وعده پیمانکار تا تابستان سال آینده به بهره‌بردای می‌رسد. همزمان با آغاز ساخت اسکله دوم عملیات ساخت انبار این اسکله نیز آغاز شده‌است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ساخت و ساز در بندر آستارا در حال انجام است، گفت: درصورتی که سرعت ساخت و ساز به همین وضع ادامه داشته باشد می‌توانیم امیدوار باشیم ظرف سه سال آینده تعداد اسکله‌های این بندر افزایش یابد.
مدیر بندر آستارا به ضرورت ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ساخت اسکله مسافری در بندر آستارا اشاره کرد و افزود: ساخت اسکله تفریحی و راه‌اندازی شناورهای تفریحی و مسافری در بندر آستارا بدون شک بازده اقتصادی خوبی را برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به همراه دارد و در صورت تقاضای سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی، از سوی سازمان بنادر و دریانوردی و از محل وجوه اداره شده این سازمان تسهیلات بانکی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments