رینا ایتالیا به کشتی‌های ایرانی خدمات کنترل کیفیت می‌دهد

رویترز در گزارشی از آغاز فعالیت شرکت رینای ایتالیا برای بررسی استانداردهای ایمنی و کنترل کیفیت کشتی‌های ایرانی از جمله نفتکش‌ها تا چند هفته آینده خبر داد.

به گزارش سی نیوز، با برداشته شدن تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا علیه تهران، علاقه شرکت‌ها برای بازگشت و حضور در ایران بالا گرفته و رقابت داغی را به وجود آورده است. بدون بررسی‌هایی مانند وضعیت بدنه، کشتی‌ها قادر نیستند وارد بنادر بین‌المللی شوند یا زیر پوشش بیمه قرار بگیرند. شرکت رینا مستقر در جنوای ایتالیا اعلام کرد این هفته با شرکت خدمات بازرسی و کنترل کیفیت آسیای ایران قرارداد امضا کرده که به این شرکت امکان می‌دهد برای شرکت‌های کشتیرانی ایرانی خدمات فراهم کند.

بنابر این گزارش، در مقرارات ایران، شرکت‌های بین‌المللی باید با شراکت همتایان ایرانی خود برای کشتی‌های ایرانی خدمات فراهم کنند.

پائولو مورتی، مدیرکل واحد دریایی رینا در این باره به رویترز گفت: امیدواریم که ظرف حداکثر یک ماه نخستین کشتی تحت رده بندی ما قرار بگیرد. چراکه رینا در حال حاضر دنبال فراهم کردن پوشش رده بندی برای نفتکش‌های شرکت ملی نفتکش ایران و کشتی‌های شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است.

وی اداکه داد: باید با یکی از این دو شرکت ملی توافق رده بندی داشته باشیم تا بتوانیم کار رده بندی کشتی‌های آنها را آغاز کنیم.

با توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5، شنبه گذشته تحریم‌های بین‌المللی علیه صادرات نفت و محدودیت‌های بانکی، بیمه و کشتیرانی لغو شدند. بر این اساس امکان برخورداری از پوشش بیمه بین‌المللی و اتصال دوباره به سیستم بین‌المللی بانکی سوئیفت در سرعت افزایش صادرات نفت و همکاری مجدد با صنعت کشتیرانی خارجی کلیدی است.

شرکت‌های رده بندی در سال 2012 پس از تشدید تحریم‌های هسته ای علیه تهران، ناچار به خروج از ایران شدند. اما موسسه رده بندی لویدز رجیستر (ال آر) انگلیس دوشنبه گذشته اعلام کرد که با ازسرگیری خدمات بازرسی و کنترل کیفیت برای شرکت‌های کشتیرانی ایران است و شرکت بین‌المللی خدمات بازرسی و کنترل کیفیت دی ان وی جی ال اعلام کرد در نظر دارد دوباره وارد بازار ایران شود.

شرکت بورو وریتاس فرانسه نیز به طور جداگانه از برنامه‌اش برای پشتیبانی از شرکت‌های کشتیرانی ایرانی برای بازگشت به بازار خدمات جهانی خبر داده اما به جزییات آن اشاره‌ای نکرده است.

بنابراین گزارش، رینا برخلاف شرکت‌هایی مانند لویدز رجیستر پیش از این در ایران فعالیت نداشته از این رو تلاش می‌کند هر چه سریع‌تر روابط همکاری با شرکت‌های کشتیرانی ایرانی ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، انتظار می‌رود شرکت‌های نفتکش خارجی با وجود برداشته شدن تحریم‌ها بازگشت تدریجی به ایران داشته باشند چراکه شرکت‌های بیمه همچنان محتاط مانده اند و باعث شده اند شرکت‌های کشتیرانی برای حمل کالا به ایران به سرعتی که تهران می‌خواهد، تمایل نشان ندهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments