رونمایی از نرم افزار سه بعدی بنادر

در حاشیه پنجمین نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی، از نخستین نرم افزار سه بعدی تعاملی در سطح بنادر کشور که به معرفی بندر بوشهر اختصاص دارد با حضور عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی رونمایی شد.
به گزارش سی نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اعلام این خبر افزود: ایده اولیه این نرم افزار سه بعدی تعاملی( حقیقت مجازی) از ساخت یک انیمیشن برای معرفی بندر بوشهر آغاز شد که خط روایی آن ثابت بود و مخاطب تنها می توانست ارتباط یک طرفه ای با آن برقرار کند.
محمد راستاد ادامه داد : بر همین اساس، دنبال طراحی یک نرم افزار کاربردی ( اپیلیکیشن) رفتیم که مخاطب این امکان را در اختیار داشته باشد تا از هر زاویه ای که تمایل دارد به بخش های مختلف بندر نگاه کند.
وی ادامه داد: تصاویر سه بعدی موجود در این نرم افزار تعاملی براساس مقیاس استاندارد اسکله ها ، محوطه ها،پسکرانه ها و موقعیت جانمایی تجهیزات طراحی شده تا مخاطب بدون حضور نیاز فیزیکی در بندر هم بتواند به صورت واقعی از بخش های مختلف آن دیدن کند.
وی با بیان این مطلب که دراین نرم افزار حتی حرکت موج هانیز بصورت واقعی طراحی شده است اضافه کرد:براساس این ویژگی ها ، ما یک واقعیت مجازی از بندر بوشهر را فراهم کرده ایم تا متقاضیان سرمایه گزاری در کمترین زمان و با کاملترین ابزارهای اطلاع رسانی بتوانند محیط واقعی بندر را تجربه کنند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از جمله ویژگی های دیگر این اقدام را به روز رسانی اطلاعات در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه دانست و گفت: تفاوت این اپیلیکیشن با دیگر ابزار اطلاع رسانی مثل نقشه و ماکت در این است که برای به روز رسانی اطلاعات آن نیاز به اعمال تغییرات کلی نیست و این ویژگی باعث صرفه جویی قابل توجهی می شود.
راستاد هزینه اجرای این پروژه را بیش از ٧٥٠ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: نسخه فعلی این نرم افزار به صورت مستمر و براساس نقطه نظرات متخصصان و حتی مخاطبان در حال ویرایش است.
محمد راستاد گفت: برنامه آینده ما این است که اجرای این نرم افزار سه بعدی نیاز به سخت افزار سنگین نداشته باشد و بتوان با استفاده از یک سرور مرکزی و از طریق تجهیزاتی همچون موبایل و تبلت نیزچنین نرم افزار کاربردی مورد استفاده جمعیت گسترده تری از مخاطبان قرار گیرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments