رونمایی از طرح شبکه ملی پایش و پیش‌بینی دریایی کشور

با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی‌کشورمان و هم چنین معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری‌ از طرح ملی شبکه پایش و پیش‌بینی مشخصه‌های دریایی‌کشور رونمایی شد.

به گزارش سی نیوز، ظهر روز دوشنبه ۱۰ آبان و در آغاز به کار دوازدهمین همایش سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی، از طرح ملی شبکه پایش و پیش‌بینی مشخصه‌های دریایی کشور با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشورمان رونمایی شد.

«محمد سعیدنژاد» مدیر عامل سازمان بنادر، در خصوص این طرح توضیح داد: طرح کلان ملی فناوری «طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی شبکه ملی پایش و پیش بینی دریایی کشور» در قالب انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه صنعتی اصفهان به انجام رسید که گام مهمی در استفاده از توان فنی و مهندسی و تجارب ارزنده داخل کشور محسوب می‌شود.

به گفته سعیدنژاد این طرح به ایجاد بزرگترین شبکه اندازه‌گیری مشخصه های دریایی ایران از طریق ساخت و استقرار ۱۱ بویه موج‌نگار ملی و ۹ ایستگاه هواشناسی بندری در بنادر مهم شمالی و جنوبی کشور و بهره گیری از داده‌های ارزشمند ثبت شده از این دستگاه ها در ارایه پیش بینی امواج دریاهای کشور اختصاص دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.