رونق گردشگری در دریای خزر

سیاست سازمان بنادر و دریانوردی رونق گردشگری دریایی در آبهای دریای خزر از طریق حمایت سرمایه گذاران بخش خصوصی برای خرید شناور و ساخت اسکله تفریحی است.
به گزارش سی نیوز، دبیر کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی با بیان مطلب بالا افزود: هم اکنون یکی از مهمترین سیاست های سازمان بنادر و دریانوردی رونق گردشگری دریایی در آبهای شمالی کشور است که برنامه ریزی‌های منسجمی برای تحقق این امر مهم در سازمان در حال شکل گیری است.
عبدالکریم رزازان گفت: این اقدام با حمایت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و ترغیب آنها برای خرید شناورهای تفریحی و ساخت اسکله تفریحی محقق می‌شود.
مشاور رئیس سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران می‌توانند از محل تسهیلات وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به ساخت شناور تفریحی و یا ساخت اسکله و تاسیسات دریایی مرتبط با گردشگری اقدام کنند، اضافه کرد: سرمایه‌گذارانی که قصد خرید شناورهای تفریحی بزرگ برای به کارگیری در آبهای برون مرزی در آبهای خزر را نیز دارند می‌توانند برای خرید این شناورها از خارج کشور نیز از این تسهیلات بهره مند شوند.
به گفته رزازان، رونق گردشگری در دریای خزر دور از انتظار نیست و امیدواریم همچون گردشگری در آبهای جنوبی کشور به زودی شاهد اتفاقات بسیار خوبی در زمینه گردشگری در آبهای شمالی کشور نیز باشیم.
15 سال پیش حمل و نقل مسافری در جنوب معنا نداشت
دبیر کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه 15 سال پیش نیز زمانی که موضوع رونق مسافرت‌های دریایی با خرید شناورهای مدرن در آب‌های جنوبی مطرح شد، کمتر کسی تصور می‌کرد این پروژه به نتیجه برسد، افزود: هم اکنون وضعیت در آب‌های جنوبی کشور به گونه‌ای است که شاهد رونق گردشگری دریایی بین جزایر و سرزمین اصلی به توسط شناورهای مدرن توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی هستیم.
وی گفت: حتی شرایط طوری شد که توانسیتم خطوط کشتیرانی مسافری برون مرزی در مسیر کویت- خرمشهر، بصره – خرمشهر و عمان را نیز راه اندازی کنیم. در آن زمان نیز سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با استفاده از تسهیلات وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به ساخت شناورهای مدرن مسافری و تفریحی برای بکار گیری در آبهای جنوبی اقدام کرده بودند.
رزازان اضافه کرد: هم اکنون در جنوب کشور در راستای توسعه گردشگری دریایی و مسافرت های دریایی گام‌های بسیار خوبی برداشته شده است و نتایج تلاش‌ها حاکی از آن است که سازمان بنادر و دریانوردی به اهدافش در زمینه توسعه مسافرت‌های دریایی در آبهای جنوبی کشور دست یافته است. البته ادعا نمی‌کنیم گردشگری دریایی در جنوب همچون کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی است اما به نسبتی که هیچ تعریفی از سفرهای دریایی تا 15 سال پیش در کشور وجود نداشت، هماکنون وضعیت بسیار تغییر یافته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments