رشد44درصدی عملیات جابجایی کالا در بنادر قشم

تین نیوز | مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از صادرات و واردات حدود 222 هزار تن کالا در بنادر این جزیره و افزایش 44 درصدی این عملیات بندری در مقایسه با حجم عملیات مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

سید باقر موسوی با تشریح تازه‌ترین آمار و اطلاعات مربوط به عملکرد بنادر قشم در بخش‌های کالا و مسافر طی هشت ماهه سال جاری، اظهار کرد: از ابتدای امسال تا اول آذرماه، تخلیه و بارگیری پنج میلیون و 192هزار و 442 تن کالای نفتی و غیرنفتی در این جزیره به انجام رسید که مقایسه این رقم با مدت زمان مشابه سال گذشته آن نشانگر رشد یک درصدی است.

وی ادامه داد: از این میزان، سهم عملیات مربوط به صادرات و واردات کالا حدود 222 هزار تن بوده که در مقایسه با حجم عملیات مدت مشابه سال گذشته، در زمینه صادرات 46 درصد و در زمینه واردات 42 درصد افزایش داشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم حجم عملیات کاپوتاژ در این بنادر طی هشت ماهه نخست سالجاری را چهار میلیون و 814 هزار تن در بخش مواد غیر نفتی و 114 هزار تن در بخش مواد نفتی اعلام کرد که در بخش نفتی 17 درصد افزایش دارد.

افزایش 168درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر

وی همچنین ازانجام تخلیه و بارگیری 13 هزار و 849 TEUکانتینر در هشت ماهه نخست جاری در بنادر بهمن و کاوه قشم و رشد 168درصدی این عملیات طی مدت یاد شده در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته آن خبر داد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم با اعلام اینکه این جزیره هر ساله پذیرای خیل عظیمی از مسافران دریایی و گردشگران است، گفت: از ابتدای سال، حدود هشت میلیون و 891 هزار و 523 نفر – سفر در بنادر قشم به ثبت رسید که با 15 درصد افزایش نسبت به سال قبل در صدر جدول آمار مسافرت های دریایی قرار دارد.

وی اضافه کرد: طی همین مدت، جابجایی رقمی بالغ بر یک میلیون و 182 هزار دستگاه خودرو به وسیله شناورهای لندینگ کرافت از طریق بنادر شهید ذاکری، لافت و پهل در جزیره قشم نیز به انجام رسید.

تردد 105 هزار فروند شناور به جزیره قشم

موسوی در پایان از رشد 46 درصدی تردد شناورها در مسیرهای دریایی منتهی به این بنادر این جزیره خبرداد وگفت: طی هشت ماهه نخست سال جاری، تردد بیش از 105هزار و 812فروند شناور به جزیره قشم به ثبت رسید که از این میزان، 264 فروند شناور دارای بالای یکهزارتن بوده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد، 50هزار و 125 فروند شناور باری و 55هزار و 687فروند شناور مسافری بوده است.

وی خاطر نشان کرد: برنامه ریزی های طرح نوروزی با بازدید های دوره ای از شناورهای مسافری متردد در بنادر پهل و لافت و شهید ذاکری و اسکله های تفریحی از هم اکنون آغاز شده است و افزایش تجهیزات ایمنی را برای نوروز 94 در دستور کار داریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments