رشد 60درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بنادر کشور؛ یک شروع خوب کانتینری

بر اساس آمار سازمان بنادر و دریانوردی، عملیات کانتینری بنادر ایران در نخستین ماه سال جاری، با افزایش 60 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 244 هزار و 908 TEU کانتینر رسید.

در بندر شهیدرجایی، به‌عنوان قلب تجارت کانتینری ایران 214 هزار و 866 TEUکانتینر تخلیه و بارگیری شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 58.5 درصد افزایش داشت.

پس از بندر شهیدرجایی، بندر بوشهر بیشترین آمار تخلیه و بارگیری کانتینری را به خود اختصاص داد، به طوریکه در فروردین امسال 11 هزار و 899 TEU کانتینر در این بندر تخلیه و بارگیری شد که نسبت به فروردین سال گذشته، 96.5 درصد کاهش داشته است.

آمار منتشره از سازمان بنادر و دریانوردی نشان می‌دهد که در فرودین امسال، 11 هزار و 852 TEU کانتینر در بندر امام خمینی تخلیه و بارگیری شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 65.5 درصد افزایش داشت.

در بندر خرمشهر نیز که به لحاظ تخلیه و بارگیری پس از بندر امام خمینی قرار دارد، 4 هزار و 989 TEU کانتینر جابه‌جا شد، این آمار نشان می‌دهد که عملیات کانتینری در این بندر نخستین ماه سال جاری، با 101 درصد افزایش همراه بود.

پس از بندر خرمشهر، بندر باهنر بیشترین آمار تخلیه و بارگیری کانتینری را به خود اختصاص داد، به طوریکه در فرودین سال گذشته 18 TEU کانتینر در بندر باهنر تخلیه و بارگیری شد که این رقم در سال جاری با 2 هزار و 750 درصد رشد به 513 TEU رسید.

بندر گناوه با تخلیه و بارگیری 337 TEU کانتینر، جزو بنادری است که در بخش کانتینری، با کاهش عملکرد مواجه بود. به این ترتیب تخلیه و بارگیری کانتینری بندر گناوه در فرودین امسال، 20 درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال 95، نشان میدهد.

بر اساس این گزارش، در فرودین سال گذشته، 4 TEU کانتینر در بندر لنگه تخلیه و بارگیری شد که این آمار در سال جاری با یک هزار و 250 درصد رشد به 55 TEU کانتینر رسید.

در فرودین امسال آمار تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر امیرآباد با 2 هزار و 700 درصد افزایش به 28 TEU کانتینر رسید. بر این اساس در نخستین ماه سال گذشته، یک TEU کانتینر در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

عملیات کانتینری در فروردین ماه در بندر قشم با حدود 97 درصد کاهش به 26 TEU کانتینر رسید.

در پایان، بندر نوشهر با تخلیه و بارگیری یک TEU کانتینر و کاهش 96.25 درصدی کمترین میزان تخلیه و بارگیری در فرودین ماه را به خود اختصاص داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments