رشد 6.5 درصدي ناوگان دريايي

انجمن جهاني BIMCO رشد ناوگان كانتينري را در سال 2015، معادل 6.5 درصد تخمين زد و از اوراق كمتر كشتي‌ها نسبت به سال 2014 خبر داد.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، اين انجمن علمي افزود: اگر چه ميزان ساخت كشتي ها به 426 فروند در سال 2015 تنزل يافت و اين امر از سال 2003 تا كنون بي‌سابقه بوده اما حجم كشتي‌هاي جديد نسبت به 12 سال پيش، 50 درصد افزايش داشته است.
كارشناسان BIMCO معتقدند که ناوگان دريايي فعلي از ضد و نقيض‌هاي فراواني برخوردار است بطور مثال در حال حاضر از پنج هزار و 121 فروند كانتينربر دنیا 45 درصد گنجايش كمتر از دو هزار TEU دارند و تنها 13 درصد از كل حجم كانتنيري در دنيا را به اختصاص مي‌دهند.از طرفي كشتي‌هاي بزرگتر با گنجايش 10 هزار TEU و بيشتر با اختصاص تنها 5 درصد از كل كانتينربرهاي دنيا، 19 درصد از كل حجم جابه جايي‌هاي كانتنيري دنيا را به خود اختصاص مي‌دهند.
آمارهاي انجمن جهاني BIMCO حاكي از ورود تنها 10 فروند كشتي به ناوگان بين المللي در طول سه ماه ابتدايي سال است. با اين وجود انجمن BIMCO پيش‌بيني موسسه کلاركسون براي رشد 5.8 درصدي عرضه و 6.7 درصدي تقاضا را كمي خوش‌بينانه دانست و عرضه را كمي بيشتر از درصد اعلام شده پيش بيني كرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments