رشد 4 برابری ترانزیت غلات

مدیر اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان از رشد 4 برابری ترانزیت غلات از طریق بندر انزلی از ابتدای امسال تا کنون خبر داد و گفت: این افزایش چشمگیر در ترانزیت غلات از اهمیت بسیاری برخوردار است و حاکی از افزایش توان عملیاتی بندر انزلی است.
سیدعلی نعیمی تصریح کرد: بخش ترانزیت سوخت بندر انزلی در مقایسه با مدت مشابه سال های گذشته از رشد بالایی برخوردار بوده است.
وی با تاکید بر اینکه ترانزیت مواد نفتی از ابتدای سال تا کنون به میزان 145 هزار و 313 تن انجام شده است، افزود: این در حالی است که در مدت مشابه پارسال  22 هزار و 360 تن مواد نفتی از بندر انزلی ترانزیت شده بود که نشان از رشد 5.5 برابری در امسال دارد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اینکه عمده مواد نفتی ترانزیت شده از طریق بندر انزلی در هشت ماه امسال گازوئیل و بنزین بوده است، ادامه داد: این مواد نفتی که از ترکمنستان وارد بندر انزلی شده بود از طریق ترانزیت زمینی به کشور عراق صادر شده است.
او همچنین از رشد 100 درصدی تخلیه مواد نفتی وارداتی برای مصرف داخلی کشور به بندر انزلی از ابتدای سال خبر داد و گفت: با پیگیری‌های مدیران بندر انزلی پنج پست اسکله در بندر انزلی با حجم سرمایه‌گذاری بیش از 100 میلیارد تومان در حال ساخت است که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از آنها باشیم.
نعیمی بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها پست اسکله‌ای که در پیشانی حوضچه جدید بندر انزلی در دست ساخت است تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان افزود: تلاش‌های این بندر در بحث زیرساخت‌های تجاری در سال جدید کم‌سابقه بوده است و نشانه آن پهلوگیری هفت تا هشت کشتی در حوضچه و حضور 10 الی 12 کشتی در لنگرگاه بوده است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون بندر انزلی دارای 11 پست اسکله فعال است، اضافه کرد: پنج پست اسکله نیز در دست ساخت است که با بهره برداری از آنها توان عملیاتی بندر انزلی حداقل 25 درصد افزایش پیدا می‌کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.