رشد 35 درصدی جابه‌جايي کالا در بندر کیش

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از تخلیه و بارگیری حدود 3 میلیون و 500 هزار تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در تنها بندر جزیره مرجانی خلیج فارس خبر داد و گفت: این میزان 34 درصد از مدت مشابه پارسال بیشتر است.
به گزارش سی نیوز، محمود قنبری افزود: از این میزان، 3 میلیون و 156 هزار تن کالاهای غیر نفتی و 289 هزار تن به کالاهای نفتی اختصاص دارد که به ترتیب 35 و 27 درصد افزایش داشته است.
وی سهم صادرات و واردات کالای غیرنفتی در این بنادر را 99 هزار تن برشمرد و ادامه داد: 92 هزار تن از این آمار مربوط به واردات و 7 هزار تن نیز به صادرات این کالاها اختصاص دارد. بر اساس این آمار در زمینه واردات 9درصد و در زمینه صادرات بیش از 100 درصد رشد را شاهد بوده ایم.
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی در این بنادر را طی 11 ماه امسال 3 میلیون و57 هزار تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 35درصد افزایش داشته است.
وی با اعلام اینکه جزیره کیش به عنوان یک جزایر دارای جاذبه های متنوع گردشگری دریایی و تجاری هر ساله پذیرای خیل عظیمی از مسافران دریایی از اقصی نقاط ایران است، گفت: در مجموع از ابتدای سال جاری تاکنون 361 هزار و 341 مسافر در این جزیره جابجا شدند.
قنبری اضافه کرد: طی 11 ماهه گذشته، 241هزار و 855 نفر سفر از طریق شناورهای تفریحی نیز در بندر این جزیره به ثبت رسیده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments