رشد 2 برابری تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید باهنر

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر شهید باهنر هرمزگان گفت: عملیات تخلیه و بارگیری کانتینری کالا در این بندر در 11 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال 1/8 برابر افزایش داشته است.

به گزارش سی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندر شهید باهنر، محمد محسنی با اشاره به اینکه در این مدت چهار هزارو 653 تی ای یو (واحد شمارش کانتینر) کانتینر در این بندر تخلیه و بارگیری شده که در مقایسه با یک هزار و 632 تی ای یو مدت مشابه پارسال حدود 1/8 برابر رشد داشته است، افزود: رشد عملیات کانتینری در این بندر بیانگر وجود ظرفیت های مناسب سرمایه گذاری است.

وی با بیان اینکه اکنون بندر شهید باهنر رتبه هفتم را از نظر عملیاتی در میان بنادر دیگر دارد، ادامه داد: این بندر باید با برنامه‌ریزی‌های صحیح به جایگاه اصلی خود در میان بنادر کشور برسد.

به گفته مدیر بندر شهید باهنر، این بندر در بخش مسافری نیز بسیار فعال است و اکنون سفرهای دریایی در این بندر در حال رونق گرفتن است که این امر رشد اقتصادی بالایی برای شهر بندرعباس به دنبال دارد.

دسترسی به آبهای آزاد جهان از خلیج فارس، اتصال به شبکه بین المللی راه آهن و شبکه راههای بین المللی، نزدیکی به مناطق آزاد قشم و بنادر تجاری خلیج فارس از ویژگی های بندر شهید باهنر بندرعباس است. کشتی هایی با ظرفیت 30 هزار تن و آبخور 10 و نیم متر در این بندر پهلو می گیرند، صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی و مسافربری از دیگر ویژگی های بندر شهید باهنر است و روزانه 10 هزار تن کالا از این بندر تخلیه و بارگیری می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments