رشد ۱۱ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر باهنر

مدیر اداره بنادر و دریانوری شهید باهنر بندرعباس از رشد ۱۱درصدی تخلیه و بارگیری کالا در این بندر در سه ماه نخست امسال خبر داد و گفت: در این مدت در مجموع ۴۹۶ هزار و ۶۱۸ تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.
به گزارش سی نیوز، محمد محسنی با اشاره به عملکرد بندر شهید باهنر افزود: در بهار امسال ۳۲۴ هزار و ۱۳۲ تن کالای غیرنفتی و ۱۴ هزار و ۶۸۴ تن کالای نفتی از این بندر صادر شده است که البته در بخش غیر نفتی جابجایی کالا ۳۵ درصد افزایش داشته ایم.
وی ادامه داد: مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، آهن آلات و مصالح ساختمانی را از جمله کالاهای صادراتی است که از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و کشورهای حوزه اقیانوس هند صادر می‌شود.
محسنی تصریح کرد: در این مدت ۱۵ هزار و ۴۵۵ تن کالای غیر نفتی به این بندر وارد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۶ درصد کاهش داشته است.
به گفته وی، برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری از جمله کالاهای وارداتی است که از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می‌شود.
وی با بیان اینکه در بهار امسال ۸۴۰ تردد شناور در این بندر ثبت شده که در این بخش شاهد افزایش۱۵ درصدی ترددها هستیم، افزود: در این مدت ۸۴۴ هزار و ۵۱۹ مسافر از طریق دو بندر شهید باهنر و شهید حقانی جابجا شدند که ۸ درصد نسبت به پارسال افزایش را نشان می دهد.
محسنی با بیان اینکه جابجایی کانتینر به عنوان حمل ایمن در دستور کار بندر شهید باهنر قرار دارد، تاکید کرد: در سه ماه نخست امسال، ۱۶۵ TEU کانتینر در این بندر جابجا شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments