رشد ترانزیت خارجی خودرو از بندر آبادان/افزایش ۳۷درصدی تردد شناور

بر اساس اعام مدیر بنادر و دریانوردی آبادان تخلیه ترانزیت خودرو خارجی از بندر آبادان با هزار درصد افزایش نسبت به سال گذشته، انجام شد.

به گزارش سی نیوز، «رضا سفاری» در  خصوص ترانزیت خودرو در بندر آبادان، گفت: بر اساس آخرین آمار اخذ شده در تیرماه سال جاری در سامانه آمار عملیات بندر آبادان، میزان تخلیه ترانزیت خارجی خودرو از این بندر به کشورهای عراق و افغانستان از رشد هزار درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته برخوردار بوده است.

وی افزود: میزان عملیات ترانزیت خودرو به کشورهای همسایه درتیرماه سال گذشته، ۹ دستگاه خودرو به میزان تناژ ۱۸ تن بوده که امسال با رشد چشمگیری روبرو شده و با توجه به ایجاد بسترهای مناسب جهت ترانزیت خودرو از مبادی بندر آبادان، به ۱۰۳ دستگاه خودرو و تناژ ۲۰۹ تن افزایش یافته است.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان در ادامه اظهار داشت: ترانزیت، یکی از پایه‌های مهم در راستای فعالیت‌های بنادر محسوب می‌شود و این امر، در اهداف بنادر و دریانوردی آبادان از اهمیت بالایی برخوردار است، به نحوی که تلاش برای رونق صادرات در زمینه‌های مختلف از بنادر آبادان، ادامه خواهد داشت.

وی از رشد ۳۷ درصدی تردد شناورها از بندر آبادان در تیرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: تردد شناورها در این بندر افزایش یافته؛ به طوریکه در تیر ماه سال جاری ۱۳۶ فروند شناور در بندر آبادان تردد داشته‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳۷ درصدی را تجربه می‌کند؛ ضمن آنکه بیشترین تردد شناورها  در این مدت به مقصد کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments