رشته مکانیک کشتی برای نخستین بار در دانشگاه خرمشهر

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر از افزودن رشته مهندسی مکانیک دریا به رشته های دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر خبر داد و گفت: این رشته برای نخستین بار است که در کشور تدریس می‌شود.
مسعود صدری‌نسب، با اشاره به اینکه دریاها اهمیت ویژه‌ای در توسعه اقتصادی هر کشور دارند، افزود: توانمندی در عرصه دریایی قدرت جهانی را برای کشورهای پیشرو در این زمینه همراه داشته است؛ با این وجود، متاسفانه کشور ما علیرغم برخورداری از بیش از پنج هزار کیلومتر خط ساحلی، در استفاده از این نعمت الهی مهجور مانده است.
وی با اشاره به اینکه ایران در جنوب به خلیج فارس و از طریق دریای عمان به اقیانوس هند راه دارد که این یک موقعیت راهبردی برای ایران در نظر گرفته می‌شود، ادامه داد: اتحادیه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ساحلی و دریایی برای ارتقاء سطح علوم دریایی تشکیل شده است و این اتحادیه نقش مهمی در افزایش سطح علمی دانشگاه‌ها ایفا می‌کند.
وی با تاکید بر لزوم گسترش رشته های علوم و فنون دریایی در دانشگاه های کشور گفت: امسال 40 نفر دانشجو برای تحصیل در مقطع کارشناسی مکانیک کشتی از سوی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر پذیرفته شده اند که پس از گذراندن دوران تحصیل برای اخذ مدرک باید مدتی را برای دوره کارآموزی روی کشتی‌ها بگذرانند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments