راه‌اندازی خط کشتیرانی فرانسوی در چابهار

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار گفت: مدیرعامل شرکت کشتیرانی CMA CGM فرانسه و هیات همراه در سفر به این منطقه و بازدید از امکانات و تاسیسات بندری درخصوص راه‌اندازی خط کشتیرانی منظم از مبادی مختلف دنیا به چابهار ابراز تمایل کرد.
به گزارش سی نیوز به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد چابهار، حامد علی مبارکی در نشست با هیات فرانسوی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی صنایع مختلف از جمله پتروشیمی در این منطقه در چند سال آینده، حجم تبادلات تجاری افزایش پیدا می‌کند، افزود: در دوره پنج ساله صادرات قابل توجهی از تولیدات پتروشیمی، نفت سنگین و مواد معدنی از چابهار به دیگر نقاط دنیا را خواهیم داشت که نیاز به خط کشتیرانی برابر با استانداردهای جهانی را دوچندان می‌کند.
وی اضافه کرد: با توجه به توافق هسته‌ای و بستر سازی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در تجهیز تاسیسات و امکانات بندری چابهار با ورود کشتی‌های بزرگ و پهن پیکر ، چشم انداز بسیار روشنی برای این منطقه ترسیم شده است.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: تمایل به سرمایه‌گذاری در زمینه راه‌اندازی خط کشتیرانی و تخفیف پلکانی و کاهش هزینه‌های بندری در چابهار می‌تواند میزان تخلیه و بارگیری کانتینری را به مقدار قابل توجهی از میزان فعلی افزایش دهد.

در این نشست همچنین مدیر عامل شرکت کشتیرانی CMA CGM فرانسه گفت: این شرکت یکی از سه شرکت بزرگ جهانی است که در دریای سرخ، خاورمیانه، آفریقا، پاکستان و افغانستان فعالیت دارد و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد راه‌اندازی خطوط کشتیرانی این شرکت در چابهار باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.