رئیس انجمن پایانه‌داران بنادر: موانع توسعه حمل و نقل کانتینری دریایی‌ رفع شد

رئیس انجمن پایانه‌داران بنادر از بررسی مسائل حمل و نقل کانتینری دریایی و رفع موانع توسعه آن در این انجمن خبر داد و گفت: با سازمان بنادر درباره میزان انبارداری در بنادر توافقاتی داشتیم که مورد انتقاد برخی اعضا بود و با پیگیری‌‌ دوباره انجمن، موانع رفع شد.
محمد رضا قائم‌مقامی‌ با اشاره به تشکیل‌ انجمن پایانه‌داران بنادر به عنوان نهاد غیرانتفاعی ‌توسط کارآفرینان فعال بندری و دریایی، افزود: این انجمن مجموعه‌ای از فعالان حقوقی است که برای ایجاد یک تعامل سازنده بین فعالان این بخش و بخش دولتی در حال فعالیت است.
وی با بیان اینکه این نظریاتِ مشورتی انجمن با هدف ارتقای منافع ملی انجام شده و منافع ملی کشور هم در بخش اقتصادی در بهبود فضای کسب و کار خلاصه می‌شود، اضافه کرد: انجمن پایانه‌داران بنادر با توجه تعداد سرمایه‌داران فعال در این عرصه موضوع حمل و نقل را در کشور بررسی می‌کند. چراکه ‌حمل و نقل یکی از اساسی‌ترین زیرساخت‌های اقتصادی کشور است و سیستم اقتصادی کشور حمل‌ و نقل را به عنوان یکی از اصلی‌ترین تأثیرگذاران در این حوزه می‌شناسد.
قائم‌مقامی با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته سرعت حمل‌ و نقل و روان‌سازی آن همیشه در دستور کار است، گفت: نوع حمل‌ و نقل در بخش بنادر، دریاییِ کانتینری است که مسائل آن با حمل‌ و نقل کالای فله و کالاهای عمومی متفاوت است، بنابراین مسائلی که در ارتباط با بخش کانتینر است، توسط دبیرخانه به کمیته مربوطه ارجاع می‌شود و در آن کمیته موضوع بررسی شده، اصلاحیه‌ای در مطلب احتمالاً ایجاد شده و پیشنهادات لازم در این باره ارائه و از طریق اتاق بازرگانی ‌‌اعلام ‌می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments