دستورالعمل کنترل و بازرسی کشتی‌ها تدوین شد

با نزدیک شدن به تاریخ لازم‌الاجرایی کنوانسیون کار دریایی برای ایران (21 خرداد 94) تدوین دستورالعمل کنترل و بازرسی با تلاش افسران کنترل و بازرسی منتخب از بنادر مختلف، در قالب کارگروه تخصصی با موفقیت انجام شد.
‌به گزارش سی نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، با توجه به زمان کوتاه باقی مانده تا لازم الاجرا شدن کنوانسیون متن پیش‌نویس این دستورالعمل برای اعلام نظر به بخش‌های مرتبط سازمانی ارسال شده است.
در این دستورالعمل به موضوعاتی از قبیل اولویت‌های بازرسی از شناورهای با پرچم و خارجی، رویه انجام بازرسی، موارد مهم لازم توجه از قبیل گواهینامه کار دریایی، اعلامیه انطباق بخش اول و دوم، حداقل سن، گواهینامه سلامت، گواهینامه شایستگی، شرایط استخدام و کاریابی، قرارداد استخدام، حقوق، ساعت استراحت و یا ساعت کار، امکانات زندگی و تفریحی، غذا، مراقب پزشکی، بهداشت و حفاظت فردی و اقدامات تبعی در صورت مشاهده موارد عدم انطباق، اشاره شده است.
برگزاری دوره‌های آموزشی آشنایی افسران کنترل و بازرسی با کنوانسیون کار دریایی برای آماده سازی مراکز کنترل و بازرسی بنادر جهت انجام بازرسی‌های یکپارچه و موثر از دیگر اقدامات است که بر اساس هماهنگی به عمل آمده توسط اداره کل امور دریانوردان به صورت کارگاهی برگزار شد.
بنابراین گزارش کنوانسیون کار دریایی با هدف ایجاد شرایط کار و زندگی مناسب برای خدمه کشتی‌ها تصویب شده طبق این کنوانسیون یکی از ابزارهای اطمینان از تطابق کشتی ها با الزامات کنوانسیون، انجام بازرسی‌های منظم و موثر است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments