در یک ماهه نخست سال جاری : عملیات کانتینری در بندر شهید باهنر افزایش یافت

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنراز رونق چشمگیر تخلیه و بارگیری در این بندر طی یک ماهه نخست سال جاری خبر داد.
به گزارش مانا محمد محسنی با تشریح گزارش عملکرد یک ماهه اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر تابعه آن گفت: از آغاز سال تا ابتدای اردیبهشت ماه جاری، بالغ بر ۷۷ هزار و ۵۶۰ تن کالای نفتی و غیرنفتی تخلیه و بارگیری شد که از این میزان ۴۱ هزار و ۱۸۳ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و ۳۶ هزار و ۳۷۷ هزار تن به محموله های نفتی اختصاص داشته است.

وی افزود: طی مدت مذکور، بیش از ۲۸ هزار و ۸۷۴ تن کالاهای غیرنفتی و ۳۳۴ تن کالای نفتی از بندر شهید باهنر، صادر و پنج هزار و ۸۱۰ تن کالای غیر نفتی وارد این بندر شد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از ترانزیت بیش از چهار هزار تن کالا از طریق این بندر خبر داد و افزود: طی مدت یاد شده، کابوتاژ یکهزار و ۸۸۴ تن کالا به انجام رسید که افزایش ۱۷۱ درصدی در این زمینه به ثبت رسید.
محسنی از تخلیه و بارگیری ۵۱۳ TEU کانتینر در این بندر طی یکماهه نخست امسال سخن به میان آورد و با اشاره به رونق چشمگیر این بخش از فعالیت های بندری، گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته(۱۸ TEU کانتینر) افزایش دوهزار و ۷۵۰ درصدی داشته است.
وی افزود: ۱۸۰ فروند شناور در بندر شهید باهنر و بنادر تابعه آن پهلو گرفتند که ۳۸ فروند بالای هزار تن و ۱۴۲ فروند زیر هزار تن ظرفیت داشته اند.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در پایان با اعلام آمار مسافری، اظهار داشت: طی یک ماه نخست سال جاری، ترابری ۴۶۴ هزار و ۱۵۱ نفر مسافر از طریق بنادر شهید باهنر، شهید حقانی و هرمز که تحت مدیریت این اداره است، صورت گرفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments