در نشست اتاق فکر سازمان بنادر چه گذشت

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در نشست اتاق فکر این سازمان بر پیگیری صدور بارنامه حمل سراسری تاکید کرد و گفت: گشایش اعتبار ١٠٠ میلیون یورو برای تجهیزات کانتینری طرح توسعه بندر شهیدرجایی، یکی از اقدامات مهمی است که بعد از توافق هسته ای انجام شده است.

به گزارش سی نیوز، «محمد سعیدنژاد» معاون وزیر راه و شهرسازی در اتاق فکر سازمان بنادر و دریانوردیدر تاریخ 24 تیرماه، در مورد صدور بارنامه محل سراسری تأکید کرد و گفت : برای اجرایی شدن صدور بارنامه سراسری باید اقدامات در سه حوزه متمرکز شود اول اینکه با توجه به مطالعات لجستیک ملی، چگونگی صدور بارنامه سراسری بررسی شود.

وی افزود : در مرحله دوم باید کار مشترکی با سازمان راه آهن انجام و در مرحله سوم موضوع صدور بارنامه سراسری در شورای عالی ترابری مطرح و بررسی شود.

سعیدنژاد توضیح داد : بارنامه سراسری توسط متصدی حمل صادر می شود و صادر کننده بارنامه مسئولیت هر دو طرف حمل را به عهده می گیرد. به همراه بارنامه اصلی چند بارنامه محلی وجود دارد که حمل کننده اصلی به عنوان تحویل گیرنده یا تحویل دهنده در هر طرف ترانزیت ایفای نقش می کند.

توسعه فرهنگ دریایی از طریق مدارس

معاون وزیر راه و شهرسازی به آموزش نیروی انسانی تأکید کرد و گفت : در حوزه آموزشی و انتقال تجربه و ارتقای سطح کیفی باید کار شود.

وی همچنین اضافه کرد : در بخش دانشگاه برای تربیت مدیر اخیرا نشست های در حوزه بندری و دریایی داشتیم.

سعیدنژاد گفت : برای توسعه فرهنگ دریایی، مباحث مربوط به دریا در کتاب های درسی سال جدید گنجانده شده است.

اعتبار ١٠٠ میلیون یورویی برای خرید تجهیزات بندر شهیدرجایی

سعیدنژاد گفت: واگذاری راهبری و سرمایه گذاری پایانه یک و دو کانتینری بندر شهیدرجایی با مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حال انجام است.

وی افزود : گشایش اعتبار ١٠٠ میلیون یورو برای تجهیزات کانتینری طرح توسعه بندر شهیدرجایی، یکی از اقدامات مهمی است که بعد از توافق هسته ای انجام شده است.

احیای ماده ٩ قانون نظام وظیفه

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی معاون وزیر راه و شهرسازی از پیگیری معافیت سربازی دریانوردان و احیای ماده ٩ قانون نظام وظیفه خبر داد و گفت هفته گذشته جلسه ای با مسئولان نظام وظیفه داشتیم که بر خلاف انتظار آنها برای اجرای این قانون بسیار راغب بودند.

وی افزود: در این جلسه وضعیت احیای ماده ٩ قانون نظام وظیفه و همچنین راهکارهای برقراری معافیت دانشجویان رشته های دریانوردی از خدمت نظام وظیفه مورد بررسی قرار گرفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments