در آستانه پنجاهمین سالگرد تاسیس فوناسبا؛ رئیس کل جدید فوناسبا از منطقه عربی شمال آفریقا انتخاب شد

 

فوناسبا در آستانه پنجاهمین سالگرد تاسیس ، حضور بین المللی خود را با انتصاب رئیسی  از اهالی شمال آفریقا و کشوری عرب تبار برای نخستین بار پر رنگ تر می کند.

به گزارش پایگاه خبری سی نیوز، «عزیز مانتراک» مدیر اجرایی حمل و نقل مراکش اس. ای در کازابلانکا، رئیس انجمن APRAM در مراکش و معاون اسبق بخش آفریقا و خاورمیانه فوناسبا در نشست کنکان به عنوان بیست وهشتمین رئیس فوناسبا انتخاب شد.

عزیز مانتراک بیش از 40 سال سابقه در بخش نمایندگی و کارگزاری دارد که بخش اعظم آن را پیش از سفر به کازابلانکا و تاسیس حمل و نقل مراکش اس. ای، در بلژیک و هلند گذرانده است. او ارتباط خود با بلژیک را تحت عناوین نایب رئیس اتاق بازرگانی بلژیک-لوکزامبورگ در مراکش و مشاور اقتصادی دولت بلژیک ادامه داد. پادشاهی بلژیک 2 بار از آقای مانتراک  بابت خدماتش تقدیر کرده است. وی هم اکنون نایب رئیس انجمن صادرکنندگان ASMEX در مراکش است.

آقای مانتراک ضمن تقدیر از رئیس سابق فوناسبا و کمیته اجرایی، مراتب قدردانی خود را بابت انتخابش ابراز کرد و از تلاش های صورت گرفته برای گسترش عملکرد و افزایش خدمات فوناسبا قدردانی به عمل آورد.

خاویر دالس، معاون فوناسبا در امور منطقه آمریکا  به عنوان رئیس بعدی فوناسبا برگزیده و کارش را در 2021 آغاز خواهد کرد.

فوناسبا در راستای عمل به تعهدات خود مبنی بر گسترش اعضا،  برای بخش آفریقا و خاورمیانه 2 معاونت جداگانه در نظر گرفت. بدین ترتیب «محمد موسهلی» از اتاق کشتیرانی اسکندریه به عنوان معاون منطقه آفریقا و «ویوِک اناند» از انجمن ملی دریایی نمایندگان کشتیرانی به عنوان معاون منطقه خاور میانه و شبه قاره هند منصوب شدند.

یادآور می شود، فوناسبا (تاسیس 1969) تنها سازمانی است که به نمایندگی از حق العمل کاران و نمایندگان کشتیرانی در سطح جهانی فعالیت می کند. فوناسبا هم اکنون در 62 کشور شامل تمام کشورهای اصلی دریایی و تجاری) عضو دارد. شعار فوناسبا حفظ و ارتقا نمایندگی کشتیرانی و حق العمل کاری در سطح جهان است. وظیفه ای که فوناسبا از رهگذر تعامل با انجمن های عضو خود، و هم اندیشی با IMO, UNCTAD, UNCITRAL، سازمان جهانی گمرک ، کمیسیون اروپا و سایر ارگان های منطقه ای به آن دست می یابد.  فوناسبا همچنین در سطح بین المللی همکاری دو جانبه ای با بورس بالتیک، بیمکو، اینترکارگو، اینترتانکو، IPCSA، ITIC ، SR، و تمام نهادهای بخش دریایی دارد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments