دانش آموزان به بازدیدهای دریایی می‌روند

نشست هماهنگی اقدامات نخستین جشنواره دانش آموزی «دریا» در ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی مرکز همکاری های ریاست جمهوری تشکيل شد.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، در این نشست، دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با اشاره به این که اقدامات اجرایی این جشنواره در چهار فاز طبقه بندی شده و برخی از فعالیت های مربوط به آن پیش از ایام نوروز اجرا شده است، گفت: تبلیغات گسترده پوستر وسوالات مسابقات خانوادگی، ارسال ایمیل و پیامک همگانی به بسیاری از معلمان و دانش آموزان، اعلام فراخوان جشنواره از طریق شبکه های مجازی، ارسال پوستر و سوالات مسابقه همزمان با عید نوروز در ستاد تسهیلات نوروزی سراسر کشور، اعلام خبر فراخوان جشنواره در سایت های خبری، ارسال پوستر جشنواره از طریق بنیادهای نخبگان سراسر کشور، راه اندازی سایت جشنواره و تولید محتوای علمی – آموزشی و ساخت تیزر را می توان از جمله اقدامات اجرایی فاز یک و دو این جشنواره خواند که تا به امروز انجام شده است.
محمد سعید سیف، با تاکید بر این که قسمت عمده اقدامات نخستین جشنواره دانش آموزی «دریا» بعد از تعطیلات نوروز انجام مي شود گفت: برای فاز سه و چهار این جشنواره برنامه هایی از جمله بازدیدهای دریایی دانش آموزان با همکاری نهادهای دریایی، سخنرانی علمی و کارگاه های آموزشی در استان های گوناگون در سطح دانش آموزی، جمع آوری و داوری آثار، تشکیل کمیته های تخصصی و برگزاری مراسم اختتامیه انجام خواهد شد.
وي ادامه داد: در این جشنواره برنامه های ترویجی ویژه ای شامل هماهنگی با سازمان های دریایی برای اجرای برنامه های جانبی جشنواره، چاپ کتاب آشنایی با دریا، تهیه سی دی مولتی مدیا شامل آموزش مباحث دریایی، تهیه کتاب مصور دریایی، تهیه جزوه آموزشی مرتبط با محورهای جشنواره، تهیه باشگاه دانش آموزی و چاپ خبرنامه دانش آموزی در نظر گرفته شده است.
دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی با اشاره به این که همه سازمان های دریایی و مرتبط به حوزه دریا باید خود را متولی این جشنواره بدانند، افزود: برای ایجاد جذابیت جشنواره برای دانش آموزان از ایده های سازمان ها و هر فعالیت جانبی که باعث جذابیت بیشتر برای مخاطبان شود، استقبال می کنیم.

براساس این گزارش، این جشنواره در رشته های گوناگون در میان همه مقاطع و پایه های تحصیلی برگزار می شود و هدف آن ترویج اهمیت راهبردی دریا و صنایع وابسته به آن در میان نسل جوان کشور است.
وي تاکيد کرد : مهلت ارسال آثار توسط دانش آموزان به این جشنواره تا پایان تیرماه 1394 تعیین شده و در مهر نیز طی مراسمی از برگزیدگان و منتخبان تجلیل می شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments