خط مسافری جاسک-عمان فعال می‌شود

معاون عملیات دریایی و بندری اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: در حال پیگیری و رایزنی با شرکت‌های بخش خصوصی هستیم تا خط مسافری جاسک به عمان را فعال کنیم.

به گزارش سی نیوز، قاسم عسکری نسب با اعلام فراهم شدن زیرساخت‌های مسافری همچون ترمینال مسافری و انبار توشه در بندر جاسک، افزود: لایروبی بندر جاسک برای پذیرش کشتی‌های بزرگتر و ارتقاء وضعیت حمل و نقل دریایی از حالت شناورهای سنتی و لنج‌های چوبی به شناورهای فلزی در دستور کار قرار دارد.

وی یادآور شد: در بندر تیاب 90 فروند شناور و در بندر چند منظوره سیریک حدود 70 فروند شناور فعالیت دارند که اغلب آنها موتورلنج و تعدادی نیز شناورهای بارج حامل شن و ماسه است. مقصد آنها عمدتاً بنادر کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس از جمله امارات و عمان است.

عسکری نسب افزود: در بندر جاسک که از قدیمی‌ترین بنادر استان است، هم شناور چند منظوره سنتی تجاری و هم شناور فلزی برای جابه‌جایی محموله‌ها فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اعمال حاکمیت سازمان بنادر در زمینه تردد شناورهای سنتی در منطقه شرق هرمزگان، افزایش بازرسی ایمنی و فنی از شناورهای تردد کننده در این منطقه را از جمله برنامه‌های سال جاری عنوان کرد و توضیح داد: در بنادری که افسر ایمنی نداشتیم، نیروهایمان را مستقر کردیم. به عنوان مثال در بندر سیریک یک نماینده مستقر کرده‌ایم که هم کار حاکمیتی و هم کار بازرسی شناورها را انجام می‌دهد. در بندر جاسک نیز تعداد نیروهای فنی و بازرسی را به سه نفر افزایش داده‌ایم. همچنین، سامانه جامع دریایی را برای رصد آمار و ارقام شناورها و ترددهای دریایی فعال کرده‌ایم.

معاون اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به آماده بودن زیرساخت‌های گردشگری در بنادر شرق هرمزگان، گفت: 200 هزار گردشگر طی تعطیلات نوروزی سال 94 از جاذبه‌های ساحلی سیریک بازدید کردند. با تشکیل جلساتی مشترک با مسئولان اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان طی سال جاری تلاش خواهیم کرد تا با راه‌اندازی کمیته‌های مختلفی، گردشگری ساحلی و دریایی را در سواحل مکران رونق دهیم.

وی اضافه کرد: زیرساخت‌هایی در حال آماده سازی است تا کلوب‌های همیار ناجی برای استفاده از نیروهای مردمی در عملیات جستجو و نجات دریایی در سواحل این منطقه راه‌اندازی شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments