خط دوم ریلی بندر امام – اهواز به بهره برداری می رسد

مدیرکل راه آهن جنوب گفت: خط دوم ریلی بندر امام- اهواز تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
به گزارش سی نیوز، عبدالکریم درویش زاده افزود:پنج هزار تن تجهیزات خطوط ریلی برای احداث خط دوم اهواز – بندر امام در مرحله بارگیری از یزد به سمت اهواز است.
وی ادامه داد: عملیات ساخت خط دوم بندر امام – اهواز به طول 110کیلومتر هم اینک در مرحله روسازی قرار دارد که در این چارچوب و بر اساس قرارداد منعقده با قرارگاه خاتم الانبیا ریل مورد نیاز خط از کارگاهی واقع در محدوده یزد – بافق تامین می شود.
وی خطوط ریلی در مرحله بارگیری را تامین کننده 40 کیلومتر از این مسیر برشمرد و گفت: برای تامین بقیه ریل مورد نیاز خط پیگیری ها در دست انجام قرار دارد.
درویش زاده اعتبار ساخت خط دوم بندر امام – اهواز را یک هزار و 50 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: هم اینک عملیات بهسازی خط نخست از سمت بندر امام هم در دست تکمیل قرار دارد که تاکنون از مجموع 60کیلومتر مسیر(تا محدوده ریلی اهواز) 53کیلومتر بهسازی شده است.
مدیرکل راه آهن جنوب افزود: عملیات دو خطه کردن مسیر بندر امام – اهواز که از نیمه نخست 1393 آغاز شده یک سال به طول می انجامد که باعث افزایش ایمنی تردد، کوتاه شدن و افزایش حمل و ترانزیت کالا به مناطق مرکزی ایران خواهد شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments