خطوط ریلی محوطه بندر شهید رجایی به 58 کیلومتر می‌رسد

معاون مهندسی و عمران بندر شهید رجایی با اشاره به اینکه شبکه خطوط ریلی محوطه این بندر تجاری به حدود 58 کیلومتر رسیده، گفت: مطالعات افزایش شبکه ریلی در فازهای سوم و چهارم بندر شهید رجایی هم اکنون در دست اقدام قرار گرفته است.
به گزارش سی نیور به نقل از ایرنا، عباس کمالی افزود: علاوه بر این شبکه خطوط ریلی در محوطه دو هزار و 400 هکتاری بندر شهید رجایی، حدود پنج کیلومتر خطوط ریلی نیز به جرثقیل‌های این بندر اختصاص دارد و ساخت دو شانتینگ یارد (محل تلاقی خطوط ریلی) کانتینری و نفتی در محوطه بندری در دستور کار ما قرار دارد.
وی با بیان اینکه شبکه خطوط ریلی محوطه بندر شهید رجایی عمدتا نوسازی و یا بازسازی شده است، ادامه داد: جلوگیری از آلودگی محیط زیست، تسهیل حمل و نقل کالا و کانتینر و حمل حجم زیاد کانتینر توسط ناوگان ریلی از مزیت‌های حمل کالا توسط شبکه ریلی بندر شهید رجایی است.
معاون مهندسی و عمران بندر شهید رجایی تاکید کرد: در تمام دنیا توسعه حمل ونقل ریلی پس از صنعت حمل و نقل دریایی از اولویت‌‎های کاری کشورهاست و ایمنی زیاد در این حوزه سبب شده بسیاری از کشورهای جهان برای نقل و انتقال کالاها از بنادر به داخل، از شبکه حمل و نقل ریلی استفاده کنند.
کمالی با اشاره به انجام مطالعات برای تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز ساخت خطوط ریلی در دو هزار و 400 هکتار از اراضی جدیدی که به بندر شهید رجایی ملحق می‌شود، گفت: با الحاق این اراضی وسعت بندر شهید رجایی به چهار هزار و 800 هکتار می رسد که باید با برنامه‌ریزی مناسب خطوط ریلی آن نیز متناسب با آن افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه خطوط ریلی در محوطه بندری باید متناسب با اسکله‌های دریایی توسعه یابد، افزود: خطوط ریلی فازهای 3و 4 بندر شهید رجایی همزمان با راه‌اندازی این فازها در برنامه‌ریزی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان قرار دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments