خدمات دریایی 24 ساعته در بندر شهید رجایی

معاون امور دریایی اداره کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان ضمن اشاره به ارائه خدمات دریایی به صورت 24 ساعته در بندر شهید رجایی، اعلام کرد: اجازه حرکت کشتی‎ها در آینده نزدیک، به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.

به گزارش سی نیوز، مهدی نوفرستی در جلسه‌ با مدیران و کارشناسان حوزه دریایی استان هرمزگان، با اعلام اینکه توسعه حوزه دریایی در کنار توسعه بندری باید به شکل متوازن صورت گیرد، افزود: با افزایش عملیات ورود و خروج شناور از سه به پنج عملیات همزمان، افزایش ظرفیت بندر، تعداد راهنمایان، یدک‎کش‎ها و ملوانان دریایی در بنادر رجایی، لنگه و کیش نیز در این واحد پیگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون کارهای اسنادی برای ارائه خدمات ورود و خروج دریایی به صورت 24 ساعته انجام می‌گیرد و به زودی صدور PC(اجازه حرکت) کشتی‌ها به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان افزایش کنترل و بازرسی بنادر و شناورهای صیادی و تمرکز بر کنترل شناورهای غیر کنوانسیونی را از رئوس اصلی‎ برنامه‎هایی دانست که تا پایان سال در دستورکار قرار دارد.

او لزوم برنامه‌ریزی برای توسعه برگزاری دورهای آموزشی جهت سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی با توجه به فعالیت 11 هزار و 500 نفر نیروی در بندر شهید رجایی را خواستار شد و درباره مبحث آب توازن کشتی‌های خلیج فارس، گفت: کشتی‌ها باید در خصوص آب توازن خود مقررات منطقه ای ابلاغی را اجرایی کنند.

نوفرستی ادامه داد: در 9 ماه امسال، پنج‌هزار و 380 مورد عملیات ورود و خروج کشتی در بندر شهید رجایی ثبت شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments