خبرهای خوش تایدواتر

مديرعامل شركت تايدواتر خاورميانه (حتايد) در آستانه چهل و نهمین سالگرد تاسیس این شرکت آخرین وضعیت قراردادها و فعالیت‎های آن را تشریح کرد.

به گزارش مارین تایمز از  روابط عمومی و امور بین المل شرکت تایدواتر خاورمیانه،  مهدي اعتصام با تشريح آخرين وضعيت قراردادهاي اين شركت گفت: قرارداد ساخت اين سيلو ۱۵ ساله به روش BOTاست.

وي سرمايه‎گذاري انجام شده روي اين سيلوي ۴۱ هزار تني غلات را حدود ۱۶ ميليارد تومان اعلام كرد و افزود: اميدواريم كل طرح اين سيلو تا پايان تيرماه به بهره برداري برسد.

اعتصام در ادامه افزود: خريد سه دستگاه مكنده ۲۰۰ و ۳۰۰ تني براي تخليه غلات از كشتي و خريد جرثقيل هاي ۴۰ و ۸۰ تني با سرمايه گذاري ۲۰ ميليارد توماني از ديگر فعاليتهاي شركت طي دو سال گذشته در بندر اميرآباد بوده است.

وي همچنين اضافه كرد: انعقاد قرارداد ۵ ساله اپراتوري در بندر اميرآباد از موفقيتهاي شركت بود.

اعتصام با اشاره به حضور شركت در بندر فريدونكنار گفت: با حمايت‎هاي سازمان و دعوت سرمايه‎گذاران خصوصي،مديريت اجرايي لايروبي بندر فريدونكنار را از شركت راهبران به مدت ۶ سال در اختيار گرفته ايم.

وي با اشاره به اينكه بندر فريدونكنار كاملاً بي استفاده شده بود، افزود: از اسفندماه كه بندر را تحويل گرفته ايم ۷۰ هزار مترمربع آن تاكنون لايروبي شده و لايروبي ۳۰ هزار مترمربع باقيمانده تا ماه آينده به پايان مي‎رسد.

مديرعامل شرکت تایدواتر با اشاره به اينكه در بندر فريدونكنار ازنظر زيرساختي كار قوي و مناسبي تاكنون صورت نگرفته بود؛ اضافه كرد: با باز كردن كانال تا کنون بيش از ۸ كشتي در بندر پهلو داده شدند و براي نخستين بار از اين بندر شير خشك در تناژ بالا به روسيه صادر كرديم.

مديرعامل تايدواتر در ادامه امضاي قرارداد با اداره كل  بنادر و دریانوردی گيلان براي سرمايه گذاري و ساخت انبار ۵ هزار مترمربعي را از ديگر فعاليت‎هاي  این شركت اعلام و اظهار اميدواري كرد كه اين انبار تا پايان خردادماه به بهره برداري برسد.

وي با اشاره به اينكه تايدواتر تاكنون در بندر انزلي سرمايه گذاري نداشته و تنها به صورت اپراتوري حضورداشته  است  افزود: در حال حاضر قرارداد ۱۰ ساله حضور در بندر را داريم و فعاليت هاي خود را گسترش خواهيم داد.

وي گفت: تايدواتر در مناقصه راهبري بندر كاسپين در شمال نيز شركت خواهد كرد.

مديرعامل شرکت تایدواتر در ادامه با اشاره به قرارداد ۵ ساله لايروبي بندرها گيلان و مازندران گفت:باگذشت يك سال از قرارداد مزبور توانستيم با شركت خط دريابندر كه از شركت‎هاي زيرمجموعه تايدواتر است بيش از ۲۰۰ هزار مترمكعب مازاد بر تعهدات خود را لايروبي كنيم.

وي همچنين افزود: در يك لايروبي بيش از يك ميليون مترمكعبي در بندر انزلي نيز برنده شديم كه در ماه هاي آينده كار آن را شروع خواهيم كرد.

مديرعامل تايدواتر خاورميانه در پاسخ به اين سؤال كه فعاليت‎هاي مزبور و قراردادهاي جديد تا چه حد بر سودآوري شركت تأثيرگذار است گفت: با توجه به مشكلات تايدواتر هدف اصلي ما در گام نخست حضور مستمر و پايدار بوده و سودآوري در اولويت بعدي شركت قرار دارد.

وي با اشاره به اختلافات شركت با سازمان بنادر و دریانوردی در سال هاي ۸۹ تا ۹۲ گفت: اكنون به كمترين ميزان اختلاف رسيديم و تنها ۳۱ ميليارد بدهي به سازمان داريم كه اين مبلغ هم بدهي نيست و ناشي از اختلاف حسابهاست.

اعتصام با اشاره به ضرورت شفافيت حساب‎هاي شركت  تایدواتر تصريح كرد: اگر مشكلات حساب‎هاي تايدواتر با سازمان حل نمي‎شد مسير رشد شركت با محدوديتها و موانع جدي همراه بود.

مديرعامل شرکت تایدواتر با اشاره به قراردادهاي ۵ ساله و ۳ ساله در بنارد شمال کشور اظهار اميدواري کرد: اگر درصد مشاركت دولت با شركتهاي همسايه شمالي كشور مثل روسيه افزايش يابد مي‎توانيم اميدوار باشيم كه شرايط بهتري را تجربه كنيم.

مديرعامل شرکت تایدواتر گفت: شركت مي‎تواند سود پيش‎بيني شده خود را برای سال جاری محقق كند.

اعتصام سهم تايدواتر در بندر اميرآباد را ۶۰ درصد و بندر فريدونكنار را ۱۰۰ درصد بیان کرد و گفت: در اپراتوري بندر امام سهم نداريم اما با ۳۵ هزار تن ظرفيت انبارداري بالفعل در اين بندر سهم بالايي درزمينه انبارداري را به خود اختصاص داده ايم.

به گفته وي شركت تایدواتر در ساخت ۸ انبار در بندر امام سرمايه گذاري كرده كه ۳ انبار آن در سال ۹۵ به بهره برداري رسيده است.وي سهم انبارداري شركت در بندر شهيد رجايي را كمتر از ۴۰ درصد دانست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments