حمل و نقل دریای خزر به آب‌های آزاد متصل می شود

معاون فنی و بازرگانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: حوزه دریای خزر یک حوزه استراتژیک است و روز به روز بر اهمیت آن افزوده می شود به همین جهت در نظر داریم حمل و نقل دریای خزر را به آب‌های آزاد متصل کنیم.
به گزارش سی نیوز، کاپيتان علي عزتي در دیدار با مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان افزود: حوزه دریای خزر یک حوزه استراتژیک است و روز به روز هم اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در نظر داریم   حمل و نقل دریایی خزر را به آبهای آزاد وصل کنیم و به این ترتیب اروپا را به دریای خزر اتصال دهیم .
وي همچنین افزود: این طرح هم برای ما و هم برای اقتصاد کشور مهم است  در این خصوص باید تصمیم استراتژیک گرفته شود لذا بندرانزلی به عنوان مرکز انتخاب شد .
معاون فنی بازرگانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: تصمیم گرفته شد در یک مقطع صادرات و واردات را به بنادر دیگر دریای خزر از جمله بندرانزلی سوق دهیم.
وی افزود: در مطالبات به این نتیجه رسیدیم که در بحث غلات می توانیم سرمایه گذاری ویژه ای انجام دهیم و ما باید به تجارت کشور کمک کنیم و این مستلزم آن است که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان ناوگان ملی زیر ساخت لازم را داشته باشد لذا باید با ایجاد  یک سری زیر ساخت ها و سرمایه گذاری مناسب در بندرانزلی بیش از بیش موفق شویم.
کاپیتان عزتی خاطر نشان کرد: مطمئن هستیم با فراهم شدن  زیر ساخت ها و امکانات و مهیا شدن  واردات غلات در بندرانزلی، روند جذب غلات این بندر با یک سرعت مناسب صورت خواهد گرفت .
او با بیان اینکه  ساخت سیلو  در بندرانزلی را در دستور کار داریم ادامه داد: با همکاری و تعاملاتی که صورت گرفته باید فاز اجرایی آن شروع شود. بندرانزلی در حال توسعه است و اگر اسکله های جدید آماده شوند و  فاز توسعه این بندر آنطور که گفته شد انجام شود  ما هم در کنار شما سرمایه گذاری را انجام می دهیم.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز با ابراز خرسندی از این نشست گفت: امیدواریم این نشست ها کمک کند تا در کنار هم زیر ساختهای مناسب را مهیا کنیم و بندرانزلی را به جایگاه واقعی آن برسانیم .
سیدعلی نعیمی افزود: اگر شما بخواهید سیلو وانبار بسازید آماده ایم زمینی را در اختیار شما قرار دهیم و تازمانی که اسکله های جدید آماده شود می توانیم از اسکله های موجود استفاده کنیم.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خاطر نشان کرد : بازدیدی که وزیر راه و شهرسازی از بندر داشتند همه متفق القول هستند که باید در انزلی تنوع کالا داشته باشیم .
وی با بیان اینکه در کنار غلات  می توان  مشتقات غلات را هم به بندرانزلی وارد یا ترانزیت کرد  افزود:ما از هر نوع فکری که  از جانب کشتیرانی بتواند به ما کمک کند  استقبال می کنیم وآماده همکاری هستیم
نعیمی گفت: کشتیرانی دریای خزر با داشتن 25فروند کشتی  کمک بزرگی  برای ماست چون کشتیرانی دریای خزر در حوزه خزر یک برند محسوب می شود مدیر عامل کشتیرانی دریای خزر نیز ضمن اظهار خرسندی از تعامل مدیریت اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان افزود : ما آماده سرمایه گذاری در بندرانزلی هستیم و  اعلام جانمایی ها می تواند به ما کمک کند .
مهندس غنجی همچنین گفت: مدیریت بندرانزلی نهایت همکاری را در پهلودهی کشتی ها با کشتیرانی دریا خزر دارند و با این تعاملات می توانیم بندرانزلی را به جایگاه واقعی ان برسانیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.