حمایت بیمه مرکزي از شرکت‌های بیمه دریایی

معاون بيمه‌هاي اتكايي و امور بين‌الملل بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران با اشاره به اینکه شرکت‌های بیمه دریایی که پس از دوران تحریم در کشور تاسیس شده اند از حمایت کامل صنعت بیمه برخوردارند، حمایت صنعت بیمه از شرکت های کشتیرانی را در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: یا وجود تمامی تلاش‌ها برای زمین گیر کردن ناوگان ملی، با حمایت سازمان‌هایی مانند بیمه مرکزی مشکلات بیمه‌ای ناوگان ملی رفع شد و در حال حاضر شرکت‌های بیمه متقابل کیش و قشم از حمایت 100 درصدی صنعت بیمه برخوردارند.
به گزارش سی نیوز، مینا صدیق نوحی افزود: در بحث اقتصاد مقاومتي نبايد تنها به كشور خودمان بسنده كنيم بلكه بايد پوشش‌هاي پي. اند. آي و بيمه كشتيراني را تقويت كنيم تا بتوانيم شناورهاي خارجي را پوشش دهيم. اگر چه در حال حاضر تا حدودي به شناورهاي خارجي پوشش‌هايي را ارائه مي‌دهيم اما بايد تلاش كنيم خارج از آب‌هاي ايران هم شناورها را پوشش دهيم.
وی به مانا گفت: از پارسال پوشش شناورهای خارجی را به شرکت بیمه متقابل کیش ارائه کرده‌ایم؛ بر همین اساس این شرکت می‌تواند به صورت اتوماتیک شناورهای خارجی را پوشش دهد در این خصوص به تایید بیمه مرکزی هم نیازی ندارد. شرکت بیمه متقابل قشم هم در سال‌های گذشته پوشش‌های بسیاری را از بیمه مرکزی تقاضا کرده است و محدوده فعالیت‌های خود را گسترش داده است.
صدیق نوحی با بیان اینکه پس از گذشت سال ها از اعمال تحریم ، شرکت ها بیمه های مسئولیت پی.اند.آی را شناخته‌اند نصزیح کرد: در حال حاضر اعتماد بیمه‌ها جلب شده و مایلند ریسک‌ها را پوشش دهند. البته در حال حاضر رقابت بیشتر در ارائه پوشش‌های بهتر است به همین منظور در زمینه ارائه پوشش‌های بهتر به بیمه گذاران مانند ناوگان ملی، در حال وسیع کردن پوشش‌ها هستیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments