جلوگیری از سفارش خرید کشتی‌های بزرگ از خارج توسط ایدرو

ایدرو براساس مصوبه‌ای که به تصویب وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیده و طی یک برنامه استراتژیک ۱۰ ساله قصد دارد مانع سفارش کشتی‌های بزرگ به خارج از ایران شود.
به گزارش ایسنا، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به سفارش وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه استراتژیک راهبری ۱۰ ساله‌ای را در حوزه صنعت کشتی‌سازی و دریایی کشور نهایی کرده و به تصویب این وزارتخانه رسانده است تا مبنای عمل واحدهای صنعتی کشور شود.

از سوی دیگر سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در حال ایجاد یک شرکت مشترک با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفت‌کش است تا با کمک یک شریک خارجی معتبر درجه یک جهانی از سفارش کشتی‌های بزرگ به خارج کشور جلوگیری کند.

علاوه بر این مساله دیگری که مدنظر قرار گرفته است تعمیر و ساخت کشتی و تجهیزات آن در داخل کشور است تا از این طریق ایدرو مانع وابستگی خود به سایر کشورها در صنعت کشتی‌سازی و دریایی ایران شود.

صنعت حمل‌ونقل به معنای عام کلمه در بخش دریایی یکی از زمینه‌های اصلی فعالیت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران است که پس از برجام نیازمند ارتقاء و نوسازی تکنولوژی بوده تا با ایجاد مشارکت‌های درازمدت با شرکت‌های صاحب‌نام خارجی با پیشبرد همراه شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments