جلوگیری از تردد شناورهای فاقد بیمه در بنادر

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در آینده نزدیک، از تردد تمامی شناورهای فاقد بیمه در بنادر کشور جلوگیری می‌شود.

به گزارش سی نیوز، سیاوش رضوانی در نشست با مدیرعامل حمل و نقل دریایی و مسافری کشور با اشاره به مزایای بیمه در دنیای امروز و حمایت بیمه برای صاحب سرمایه در مقابل حوادث افزود: بیمه تامین کننده امنیت مالی در فعالیت‌های تجاری، توسعه مبادلات و تضمین حفظ سرمایه است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه هر گونه فعالیت اقتصادی بدون پشتوانه بیمه ناموفق است، بیمه موجب رفع نگرانی سرمایه‌گذاران، صاحبان سرمایه در مواقع بحران و حادثه است .
رضوانی با بیان اینکه گسترش فرهنگ بیمه یک فعالیت فرهنگی طولانی مدت و فرهنگسازی در جامعه را می‌طلبد، تصریح کرد: با توجه به فعالیت گسترده دریایی در استان سیستان و بلوچستان با ظرفیت‌های مناسب بیمه می‌تواند جایگاه مناسبی در این عرصه داشته باشد.
در ادامه احمد هاشمي، مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل دریایی بار و مسافر گفت: براساس قانون حفاظت از دریا ها در مقابل آلودگی به مواد نفتی مصوب سال 1389 و ماده 10 آئین نامه اجرایی، سازمان بنادر و دریانوردی موظف است از ورود، ترک بندر یا فعالیت نفتکش‌ها و شناورهای فاقد بیمه‌نامه، جلوگیری کند.
وی ادامه داد: شناورها باید تعهدنامه یا گواهینامه در آب‌های موضوع برای مقابله با خسارات احتمالی ناشی از آلودگی آب‌ها به موادنفتی داشته باشند و یا تعهدنامه مالی جهت جبران خسارت احتمالی به همراه داشته باشد در غیر این صورت از تردد این شناورها در بنادر کشور جلوگیری به عمل می‌آید .
هاشمی درباره اجرا نشدن این قانون تاکنون گفت: علت نداشتن پیشینه اجرایی چنین کاری و رایزنی با اتحادیه شناورها برای ترویج فرهنگ بیمه بین دریانوردان مهمترین علت تاخیر اجرای این قانون بود که خوشبختانه با فراهم شدن شرایط لازم، عملیات اجرایی از ماه آینده آغاز می‌شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments