جزئیات برنامه های همایش صنایع دریایی اعلام شد

دبیر شانزدهمین همایش صنایع دریایی از قطعی شدن حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در شانزدهمین همایش صنایع دریایی خبر داد و گفت: مکاتبات و پیگیری های لازم برای حضور دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، نیز صورت گرفته و در این زمینه، به جز ستاد برگزاری همایش، وزیر صنعت نیز مکاتبه ای را صورت داده است.
حمید زراعتگر در جلسه ستاد اجرایی شانزدهمین همایش صنایع دریایی در محل سازمان شیلات ایران با بیان اینکه «معاون اول رییس جمهور ریاست شورایعالی صنایع دریایی را برعهده دارد»، ابراز امیدواری کرد با حضور جهانگیری، امکان برگزاری نشست این شورا در جریان همایش شانزدهم فراهم شود.
وی اعلام کرد: سردار دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، و دکتر عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، نیز قرار است در افتتاحیه همایش حضور یابند که این موضوع از سوی سازمان های دریایی زیرمجموعه دو وزارتخانه در حال پیگیری است.
وی با اشاره به برگزاری میزگرد ملی موفقیت ها و چالش های صنایع دریایی با نگاه بخشی و فرابخشی در روز اول همایش گفت: در این میزگرد معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران ارشد دریایی کشور مانند مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، ریاست سازمان شیلات، ریاست سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، مدیران عامل شرکت های کشتیرانی جمهوری اسلامی، نفتکش، نفت خزر، نفت فلات قاره ایران و مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران و نیز رئیس کمیسیون صنایع و نمایندگان بندرعباس دعوت شده اند که امیدواریم امکان ارائه تصویر کاملی از فعالیت های دریایی کشور را فراهم آورد.
عضو هیأت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران درباره برنامه های علمی و آموزشی همایش از ارائه مقالات، کارگاه های آموزشی و برگزاری نشست کمیته های تخصصی این انجمن در محل پردیس دانشکده مهندسی دریای دانشگاه امیرکبیر در بندرعباس خبر داد و گفت: 38 مقاله به صورت شفاهی و حدود 50 مقاله به شکل پوستر در همایش ارائه می‌شود.
وی با بیان اینکه «در انتخاب کارگاه‌های آموزشی هم همین سیاست مبنای انتخاب بوده است»، اضافه کرد: 15 کارگاه آموزشی توسط شرکت ها و ارگان‌های عمده دریایی کشور هریک به مدت 5/1 تا دو ساعت در سه سالن موازی و در روزهای 11 و 12 آذرماه ارائه می‌شود.
دبیر شانزدهمین همایش صنایع دریایی با اشاره به افتتاح نمایشگاه بین المللی دریایی در عصر 11 آذر در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی بندرعباس، گفت: درباره برنامه اختتامیه همایش نیز رایزنی برای حضور دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی شده است و هماهنگی‌های لازم در این زمینه از سوی مجمع نمایندگان استان هرمزگان در حال انجام است.
وی با اشاره به برنامه های جانبی همایش افزود: سه پروژه بزرگ دریایی شامل حوض خشک تعمیرات کشتی عظیم گسترش هرمز ، اولین کشتی تحقیقاتی ایران و شناورهای مسافری و خدماتی ساخته شده از محل طرح وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی در روز اول همایش افتتاح می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments