جذب 12 هزار میلیارد ریال سرمایه در بنادر

دو پروژه بندری به ارزش 335 میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به بهره برداری رسید.
به گزارش سی نیوزر، محمد سعيد نژاد در این مراسم با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی سیاست و رویکرد اصلی خود را بر مشارکت و حضور چشمگیر بخش خصوصی در تمامی زمینه‌های خدمات دریایی و بندری پایه‌گذاری کرده است، گفت: حتی این سازمان تمایل دارد که سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و تأسیسات زیربنایی به‌ویژه در نوسازی تجهیزات بندری را نیز با بخش خصوصی پیش ببرد.
وي با بيان اينكه در شرايط كنوني باید از تمامی ظرفيت ها و پتانسيل‌هاي بخش‌خصوصي و دولتي برای توسعه كشور بهره بگیریم، افزود: باید بنادر كشور مانند منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) را در فراهم کردن زیرساخت‌های رسيدن به توسعه پايدار، پيشرو معرفي کتیم.
سعیدنژاد تصریح کرد: اصل رویکرد سازمان بنادر و دریانوردی در تعامل مثبت با بخش‌خصوصی است.این رویکرد در بنادر استان خوزستان بسیار چشمگیر بوده و منجر به جذب بیش از 12 هزار میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری و افزایش بیش از 30 میلیون تن ظرفیت نگهداری کالا با مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی شده است.
به گفته وی، در تداوم این راه به زودی شاهد بهره برداری از پروژه های بسیار بزرگ مبتنی بر خدمات ارزش افزوده و افزایش بهره‌وری سرمایه در این مجتمع بندری هستیم.

بهره‌برداری از دو پروژه بزرگ سرمایه‌گذاری بخش خصوصی درقالب ساخت 4 باب انبارمکانیزه به ظرفيت اسمي 180000 تن و 2 باب انبار چند منظوره به ظرفيت 80000 تن توسط دو شرکت نیاکوگستر شمال و شركت اهتمام گستر به ارزش 335 میلیارد ریال سرمایه گذاری تحقق یافته است، از جمله این پروژه های سرمایه گذاری بزرگ به شمار می آید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments