جذب اپراتور جدید بندر شهید رجایی تا اردیبهشت 94

معاون بندری سازمان بنادر از جذب 6 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر در سال جاری خبر داد و گفت: در بخش انتخاب اپراتورهای جدید بندر شهید رجایی با راهنمایی مشاور در اردیبهشت 94 این پروژه اجرایی می‌شود.
به گزارش سی نیوز، علی جهاندیده در حاشیه افتتاح پروژه‌های بندری در بندر شهید رجایی در گفت‌وگو با فارس، افزود: به استناد مجوزهای بودجه امسال و سال آینده می‌توانیم بخشی از پروژه‌های محوطه‌ بندری را برای بخش خصوصی نزد بانک‌ها تضمین کنیم. همچنین سازمان بنادر و دریانوردی تلاش کرده است تسهیلات ارزان‌قیمت برای توسعه تجهیزات ارائه داده و یا سود تسهیلاتی که بخش خصوصی دریافت می‌کند را در قالب یارانه خود پرداخت کند.
وی با اشاره به اینکه فاز سوم بندر شهید رجایی چندی پیش با حضور معاون اول رئیس جمهور کلنگ‌زنی شد و با تکمیل این پروژه ظرفیت بندر شهید رجایی به 8 میلیون کانتینر افزایش می‌یابد، ادامه داد: با تجهیز یال‌های شرقی و غربی بندر شهید رجایی به میزان ترمینال‌کانتینر این بندر افزوده می‌شود.
جهاندیده با تاکید بر اینکه تا پایان سال 6 هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بنادر کشور جذب می‌شود، گفت: این امر موجب افزایش اشتغال‌زایی و در راستای اقتصاد مقاومتی است.
معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم نرخ تمام شده حمل کالا و زمان آن در بنادر کاهش یابد و بنادر کشور به بنادر نسل سوم و قابل رقابت در منطقه تقدیم شوند.
معاون بندری سازمان بنادر درباره جذب اپراتور جدید برای بندر شهید رجایی در سال آینده گفت: قرارداد با مشاور و شریک خارجی آن منعقد شده است و حدود یک ماه است که مشاور فعالیت‌ خود را آغاز کرده است.
وی با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم اپراتور در خور صلاحیت برای بزرگترین بندر کانتینری کشف جذب شود، افزود: تلاش می‌کنیم جذب اپراتورهای جدید بندر شهید رجایی در اردیبهشت ماه سال آینده عملیاتی شود.
جهاندیده با بیان اینکه ظرفیت فعلی بندر شهید رجایی 6 میلیون TEU است ادامه داد: اکنون در حال خرید گنتری‌کرین (جرثقیل) برای یال‌های شرقی و غربی بندر شهید رجایی هستیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments